Graikai važiuoja namo, Lietuvos krepšininkai ketvirtfinalyje nekovos su kroatais

Graikija su Europos krepšinio čempionatu Slovėnijoje atsisveikino pažaidusi net 50 minučių: tiek laiko šios šalies krepšininkai bandė išsilaikyti prieš aršiai kovojusius Kroatijos atstovus, tačiau galiausiai nusileido oponentams.

Pastarųjų dviejų metų etatine turnyrų favorite tituluota Graikijos krepšinio rinktinė – ir vėl prie suskilusios geldos. 2011-aisiais tik iki ketvirtfinalio Europos čempionate Lietuvoje prasibrovę bei į 2012 metų olimpines žaidynes neprasimušę graikai šių metų Europos čempionate neperžengė antrojo turnyro etapo – gėdingai grįžta namo. Europos krepšinio čempionato antrojo etapo lemiamame mače Graikijos rinktinė po dviejų pratęsimų nusileido Kroatijai 92:88 (16:17, 20:17, 15:16, 19:20, 15:11).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

Šios rungtynės nesulaukė tokio didelio sirgalių susidomėjimo kaip kroatų akistata su italais. Tuomet į „Stožice“ areną Liublianoje suvažiavo apie 5 tūkstančius kroatų sirgalių. Šįkart jų buvo apie tūkstantį.

Tuo tarpu krizė Graikijoje išretino šios šalies aistruolių gretas. Ankščiau 600-800 sirgalių desantus turėjusi graikų komanda šios dienos mače tenkinosi 20-ties aistruolių kompanija.

Per pirmąsias penkias minutes nė vienai komandai nepasisekė įgyti bent minimalios persvaros: 3:3, 5:5, 7:7.

Septintąją minutę po R.L.Ukičiaus taiklių metimų kroatai pirmavo 11:7, tačiau po minutės varžovai jau atsiliko vos 10:11, o po V.Spanoulio baudų metimų ir pirmavo 13:12.

Taip ekipos ir keitėsi lyderio vaidmenimis iki pirmojo kėlinio pabaigos. Tačiau sėkmingiau sužaidę graikai laimėjo kėlinį 17:16.

Antrasis kėlinys

Antrasis ketvirtis prasidėjo Kroatijos pasą turinčio D.Draperio tritaškiu ir dviem dvitaškiais, po kurių kroatai pirmavo 19:17, 21:19. 23:21.

3 min. „raudonieji kvadratėliai“ buvo išsiveržę 25:21, tačiau jau po minutės graikai privertė Kroatijos rinktinės trenerį Jasminą Repešą imti minutės pertraukėlę – rezultatas buvo lygus 25:25.

Kėlinio viduryje netikėtai tritaškį „iššovė“ K.Kaimakoglou, du taškus pridėjo V.Spanoulis ir pirmą kartą dvikovoje graikai turėjo net 5 taškų persvarą – 32:27.

Tačiau jau paskutinę kėlinio minutę B.Bogdanovičius tritaškiu vėl išvedė kroatus į priekį – 34:33.

Nors graikai turėjo beveik visą minutę pelnyti taškus ir vėl pirmauti jau po dviejų kėlinių, trys iš eilės jų metimai buvo netikslūs – 34:34. Kroatams buvo likusios 13 sek. antrame kėlinyje, kad galėtų išsiveržti į priekį – tai padarė A.Tomičius, pelnęs du taškus. Po dviejų kėlinių kroatai pirmavo 36:34.

Trečiasis kėlinys

Kėlinį sėkmingiau pradėjo graikai, kurie sugebėjo per 1min. įmesti 5 taškus be atsako ir pirmauti 39:36.

Kroatai suskubo vyti oponentus ir 4 min. A.Tomičius po dviejų taškų su bauda išlygino rezultatą 41:41.

Maža to: 5 min. K.Simonas įsūdė du taškus ir kroatai jau pirmavo 43:41. Tas pats A.Tomičius per dar vieną ataką įmetė „du plius vienas“ ir Kroatija 6 min. pabėgo 46:41. Graikai pabandė vytis, tačiau 7 min. jų varžovai dar labiau pabėgo – 49:43.

Nors kroatai atrodė padėties šeimininkai, tačiau graikai nenuleido rankų, kovojo ir likus kėlinyje žaisti 25 sek., po kroatų nesportinės pražango,  persvėrė rezultatą 50:49. Tačiau paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį pataikė R.L.Ukičius ir kroatai po trijų kėlinių pirmavo 51:50.

Ketvirtasis kėlinys

Pirmąją minutę kroatai pabėgo 53:50, tačiau Y.Bourousis tritaškiu išlygino rezultatą 53:53. Tuomet ekipos nutarė išsiaiškinti, kas taikliau mėto, o ne ginasi ir komandos suskubo „svaidyti“ metimus – taikliau šioje mačo atkarpoje metė kroatai, kurie 4 min. pirmavo 60:59, 62:59.

Likus kovoti 4 min. R.L.Ukičius pelnė tritaškį ir kroatai pirmsavo 65:61, tačiau graikai sumažino atsilikimą 63:65, o po S.Spanoulio pataikytų baudos metimų vėl buvo lygu – 65:65.

Artėjant kulimacijai arčiau pergalės buvo kroatai – jie pelnė 4 taškus iš eilės ir priešpasutinę minutę pirmavo 69:65. Graikai suskubo mažinti skirtumą 67:69. Kitoje atakoje A.Tomičius pelnė vieną baudos metimą ir graikams išlyginti rezultatą buvo likę 21 sek. – 70:67 kroatų naudai.

N.Zisis nutarė mesti tritaškį ir pataikė – 70:70. Kroatams išplėšti pergalę buvo likę 9,8 sek. Kroatų ekipos treneris J.Repeša paėmė minutės pertaukėlę.

Tačiau iniciatyvą į savo rankas paėmęs R.L Ukičius „užsižaidė“, metė per rankas ir nepataikė. Pratęsimas.

Pratęsimas

Per 2 min. abi ekpos pelnė po du taškus. Tačiau graikai patyrė didelę netektį – 5 pražangą gavo V.Spanoulis, kuris buvo pelnęs 18 taškų.

Tačiau graikai atrado jėgų – likus žaisti 1 min. 30 sek. jie po tritaškio pirmavo 75:74. Maža to: likus kovoti 36 sek. N.Zisis pelnė du taškus ir Graikija pabėgo per vieną tolimą metimą – 77:74. Tai, kad kroatai turi gerus nervus įrodė ir B.Bogdanovičiaus metimas – jis įsūdė tritaškį ir vėl lygu 77:77. Graikams rezultatyvią ataką surengti buvo likusios 25 sek.

Tačiau N.Zisio metimas šįkart nebuvo tikslus – 77:77 ir antrasis pratęsimas.

Antrasis pratęsimas

B.Bogdanovičius išvedė kroatus į priekį: net po šešių jo taškų iš eilės graikai atsiliko 77:83. Likus kovoti 2 min. D.Rudezas pelnė dar tritaškį ir graikų laivas pradėjo skęsti – 86:78 pirmavo kroatai.

Vis dėlto po N.Zisio tritaškio, likus žaisti 1 min. 45 sek., graikai sumažino atsilikimą iki 82:86, o po dar 10 sek. jis įmetė  ir du baudos metimus – 84:86.

N.Zisio azartą perėmė ir Y.Bourousis, kuris, likus žaisti antrame pratęsime 1 min. 5 sek., išlygino rezultatą 86:86. Per kroatų ataką pasižymėjo D.Draperis, kuris išvedė ekiopą į priekį – 88:86. Graikų metimas buvo netikslus ir prasidėjo baudų metimų konkursas. Tačiau kroatai metė taikliai – 90:86.

Likus 10 sek. graikai prarado kamuolį – ir vėl kroatai turėjo mesti baudas. K.Simonas nepataikė abiejų ir paliko graikams šansus.

Tačiau ilgai ataką rengę graikai gavo teisė tik į baudos metimus – 90:88. Likus žaisti 1,2 sek. baudas vėl metė kroatai: jie ir laimėjo 92:88.

Dar prieš Europos krepšinio čempionatą Slovėnijoje graikams kabinti medaliai virto šnipštu. Graikijos rinktinės maršrutas po šios dienos mačo aiškus - viešbutis, lagaminai, oro uostas ir namai.

Paskutinėse F grupės rungtynėse graikai, norėję bent turėti teorinius šansus tęsti kovą Europos čempionate, privalėjo palaužti gerai kovojančią Kroatijos nacionaline komanda, kuri jau turėjo kišenėje kelialapį į atkrintamuosius mačus.

Kroatai savo sąskaitoje buvo sukaupę tris įskaitinius taškus ir net pralaimėjimo atveju grupėje galėjo nukristi tik iki trečiosios vietos. Tada jie ketvirtfinalyje kovotų su E grupėje antrąją poziciją iškovojusia Lietuva. Bet ji to nenorėjo.