Lietuviai išplėšė sunkią pergalę prieš ukrainiečius – 70:63

Sekmadienį Europos krepšinio čempionate baigsis antrojo etapo kovos E grupėje. Jono Kazlausko vedama Lietuvos rinktinė paskutinį grupių varžybų susitikimą žaidė su Ukrainos komanda. Po įtemptos kovos pergalę rezultatu 70:63 šventė Lietuvos krepšininkai.

Po šio laimėjimo Lietuva užsitikrino grupėje mažiausiai antrą vietą. Galutinė mūsiškių pozicija paaiškės po paskutinio E grupės mačo tarp Prancūzijos ir Serbijos ekipų.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Rungtynes sėkmingiau pradėjo ukrainiečiai, kurie po pirmų trijų minučių pirmavo 8:3. Bet mūsiškiai po trijų sėkmingų atakų varžovus pavijo ir aplenkė. Abi komandos žaidė klampiai ir taškus rinko sunkiai. Kėlinuko pabaigoje lietuviai surengė porą rezultatyvių atakų ir šiek tiek nutolo – 18:13.

Antras kėlinys

Antrojo kėlinuku pradžioje žaidimas vėl lygus. Mūsiškiams prastai krenta tritaškiai metimai, bet pagaliau taikliai iš toli švystelėjo Donatas Motiejūnas ir Tomas Delininkaitis, o skirtumas vėl šoktelėjo – 28:19.

Treneris J. Kazlauskas minutės pertraukėlės metu reikalavo dar griežčiau kibti varžovams į atlapus, tačiau nebuvo išgirstas. Ukrainiečiai truktelėjo į priekį ir priartėjo iki 30:27.

Ukrainos rinktinė neatsitiktinai nužygiavo iki ketvirtfinalio. O tai savo kailiu junta ir Lietuvos rinktinė, kurios persvara prieš antrą rungtynių dalį vos pora taškelių – 32:30.

Trečias kėlinys

Sužaidus tris minutes trečiajame rungtynių ketvirtyje tos kuklios persvaros neliko išvis. Ukrainiečiai nemažino apsukų ir lietuviai jau atsilieka – 35:36.

Rezultatas 42:41 švieslentėje užstrigo net keletui minučių. Po to krepšiai atsirišo, deja, abiems komandoms. Prieš paskutinį ketvirtį vis dar pirmaujame tik dviem taškais – 48:46.

Ketvirtas kėlinys

Sužaidus porą minučių ukrainiečiai vėl išsiveržia į priekį (50:51). Pamažu apima jausmas, jog šį sekmadienio vakarą teks išgyventi Jesenicės miestelyje įprastas paskutinių minučių dramas, kurias per rungtynes su prancūzais ir belgais buvome kiek primiršę.

Lietuviai spurtuoja 12:4 ir jau kiek ramiau – 62:55. Būtų dar ramiau, jei pataikytume baudas – po dvi iš eilės prametė Mindaugas Kuzminskas ir Linas Kleiza.

Likus žaisti minutę Lietuva pirmauja vienu tašku, bet tritaškį smeigia L. Kleiza (67:63). Mūsiškiai taip užspaudė varžovus, jog šie per 5 sek. nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio. Sunkų mačą mūsiškiai baigia pergalingai – 70:63.

***

Lietuvos rinktinė vietą Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje užsitikrino jau anksčiau. Ukrainai vietą atkrintamosiose varžybose padovanojo Latvijos rinktinė. Pirmajame sekmadienio mače Latvija, kuriai buvo būtina pergalė, 56:60 (15–14, 17–18, 10–14, 14–14) pralaimėjo Belgijos komandai.

Laimėję mačą su Ukraina lietuviai padidino savo šansus užimti E grupėje pirmą vietą. Blogiausiu atveju jie liks antri. J. Kazlausko ekipa liks pirma, jei jei prancūzai nugalės serbus.