Lietuvos krepšininkai be vargo įveikė belgus ir jau viena koja ketvirtfinalyje

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato E grupės antrosiose rungtynėse 86:67 įveikė Belgijos krepšininkus.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Dabar Lietuvos rinktinė E grupėje turi 3 laimėjimus ir yra viena iš lyderių. Belgai šioje grupėje pergalių neturi, tačiau vis dar neprarado teorinių šansų prasimušti į atkrintamasias kovas.

Lietuviams tik pasaulio pabaiga gali sutrukdyti tęsti kovą dėl medalių Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje. Mūsų ekipai reikia šiandien sulaukti vakare vyksiančios Serbijos ir Ukrainos komandų akistatos pabaigos ir, serbų pergalės atveju, treneris J.Kazlauskas galėtų jau pradėti žvalgytis į kitos grupės geriausias ekipas – su kuo lietuviai susitiktų Europos čempionato ketvirtfinalyje.

Net jei ukrainiečiai laimėtų, mūsų komanda kelialapį iškovotų šiandien prancūzams nugalėjus latvius. Kitą vertus, sekmadienį Lietuvos rinktinė kausis su Ukraina ir jau toje akistatoje turės galimybę be kitų pagalbos išspręsti visus klausimus.

Nors prieš dvikovą Belgijos rinktinės treneris E.Cassteelsas kalbėjo apie magiškąjį penktadienį ir 13-ąją dieną, tačiau būtent šios įžvalgos buvo nesėkmingos jo ekipai.

„Prietarai yra prietarai, bet rugsėjo 13-oji, penktadienis kažkuriai komandai bus nesėkmingas. Lietuviai visada yra čempionatų favoritai, tačiau mes, patekdami į antrąjį varžybų etapą įrodėme, jog galime kovoti su visais“, – sakė belgų treneris E. Casteelsas.

Tačiau šiandien jo ekipa jau po pirmųjų dešimties minučių galėjo jaustis ramiai – belgai nerado jokių priešnuodžių galingai rungtyniavusiems lietuviams. Jie be vargo griovė varžovų puolimą, neleido kovoti taip, kaip mėgsta belgai, o patys dominavo po abiem krepšiais.

Nors pirmojo kėlinio 7 min. belgai dar pirmavo 12:11, pagreitį įjungę lietuviai pabėgo 18:12 ir tik tolo. Antrame kėlinyje po Jono Valančiūno ir Mindaugo Kuzminsko lietuviai atitrūko 41:21, o trečiame buvo įgiję 35 taškų persvarą – 69:34. Ketvirtasis ketvirtis buvo tik formalumas – lietuviai leido šiek tiek priartėti varžovams – 75:50, 84:59,86:65 tačiau tai nieko nekeitė.

Lengvas pasivaikščiojimas baigėsi pelnyta Lietuvos komandos pergale 86:67.

Per mėnesį lietuviai ir belgai jau sužaidė trečiąjį mačą ir trečią kartą mūsų krepšininkai triuškino varžovus.

Per pasirengimą Senojo žemyno čempionatui į Lietuvą atvykusi Belgijos nacionalinė komanda du kartus buvo sumindyta: Kėdainiuose – 86:61 ir Kaune – 66:53.

Šiame čempionate. pirmame varžybų etape, „ramieji“ belgai sugebėjo iškovoti dvi pergales – prieš vokiečius 77:73 ir Didžiosios Britanijos atstovus 76:71. Ir būtent šios dvi sėkmės lėmė, kad belgai, surinkę po lygiai pergalių su britais ir vokiečiais, gavo kelialapį į kitą turnyro etapą.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

Lietuvos krepšinio rinktinės starto sudėtis: Darjušas Lavrinovičius, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Linas Kleiza.

Belgijos krepšinio rinktinės starto sudėtis: Saha Massotas, Samas van Rossomas, Wienas Mukubu, Alexas Hervelle, Guy`us Muya.

Pirmąją kėlinio minutę abi komandos metė po du kartus ir nepataikė. Pirmuosius taškus 2 min. pelnė belgai – tritaškį įmetė S. Massotas.

Nors po to vienu baudos metimu atsakė J. Mačiulis, beveik tris minutes lietuviai negalėjo pelnyti taškų „iš žaidimo“ –5:1 belgų naudai.

Tik sužaidus beveik 5 min. R. Seibutis pelnė dvitaškį, dar tu taškus pridėjo L. Kleiza ir rezultatas tapo lygus – 5:5. Po abipusių dūrių, likus kovoti 2,5 min. M. Kuzminskas galiausiai persvėrė rezultatą lietuvių naudai 11:9.

Belgai nežadėjo lengvai pasiduoti ir net persvėrė rezultatą 12:11. Tada mūsų šalies ekipos žaidėjai nutarė imtis „rimtesnių“ priemonių: puolančius varžovus pasitikti jų aikštės pusėje, dengtis asmeniškai. Likus žaisti 1 min. lietuviai pirmavo 15:12.

Belgai prieš tokį lietuvių „išsišokimą“ nerado priešnuodžių, D. Motiejūnas paskutinę kėlinio minutę pelnė tritaškį ir Lietuva po pirmųjų 10 min. pirmavo 18:12.

Po pirmojo kėlinio daugiausia taškų Lietuvai pelnė R. Seibutis ir M. Kuzminskas – po 4.

Antrasis kėlinys

Kėlinį sėkmingiau pradėjo lietuviai – 2 min. po R.Javtoko metimo mūsų šalies ekipa pirmavo 20:12. Belgų treneris E. Casteelsas, matydamas nuvažiuojantį lietuvių traukinį, nutarė paimti minutės pertraukėlę.

Tačiau jau pirmoje lietuvių atakoje, po pertraukėlės, T. Delininkaitis pelnė tritaškį – 23:12. Ketvirtąją kėlinio minutė po J. Valančiūno ir M. Kuzminsko  dėjimų J.Kazlausko treniruojami lietuviai pirmavo 27:14.

Geros priekinės linijos neturėję belgai leido J. Valančiūnui šeimininkauti po savo krepšiu – jis pelnė du dvitaškius iš eilės. Tačiau belgai atsakė tuo pačiu: 7 min. lietuviai pirmavo 31:21.  Po dar keturių J. Valančiūno taškų 8 min. lietuvių persvarą siekė 14 taškų – 35:21. Iš viso Lietuvos aukštaūgis per 5 min. buvo jau pelnęs 12 taškų.

Kai dar vienoje atakoje du taškus pelnė M. Kuzminskas ir rezultatas tapo 37:21, belgai paėmė minutės pertraukėlę. Tačiau tai nepadėjo: likus žaisti 1 min. lietuviai po L. Kleizos tritaškio padidino persvarą iki 44:21.

Kėlinys taip ir pasibaigė. Daugiausia taškų po dviejų kėlinių Lietuvai pelnė J. Valančiūnas – 12. Jam sėkmingai talkino M.Kuzminskas – 10 taškų.

Varžovų ekipoje išsiskyrė po 5 taškus pelnę S. Massotas ir A. Hervelle.

Trečiasis kėlinys

Lietuviai  nemažino apsukų ir po J.Mačiulio bei D.Motiejūno metimų pirmavo 48:22. Po trijų minučių po M.Kalniečio tritaškio Lietuvos komanda buvo įgijusi 30 taškų pranašumą – 55:25.  Likus kėlinyje varžytis 2 min. po J.Mačiulio dvitaškio mūsų krepšininkai pirmavo 64:31.

Belgai jau šiame kėlinyje iškėlė baltą vėliavą ir po jo turėjo 34 taškų deficitą – 35:69.

Daugiausia taškų Lietuvo komandai buvo pelnęs J. Valančiūnas – 12, D.Motiejūnas – 11 taškų.

Belgijos ekipai A. Hervelle įmetė 10 taškų.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtame kėlinyje komandos surengė ramią treniruotę – treneriai ramiai keitė žaidėjus ir sėdėdami stebėjo mačo eigą. Tačiau lietuviai ir toliau buvo padėties šeimininkai. 3 min. jie pirmavo 74:42.

Atsipalaidavę lietuviai leido varžovams šiek tiek sumažinti „prarają“ ir 5 min. Lietuva pirmavo „tik“ 76:50. Tačiau 6 min. R.Seibutis padidino skirtumą iki 78:50. maža to – po R.Javtoko taškų Lietuva pirmavo 81:50.

Likus žaisti 3 min. vaizdas aikštėje nesikeitė – lietuviai pirmavo 84:57. Visiškai atsipalaidavę mūsų krepšininkai  net „prisileido“ varžovus iki 86:65.