Latvijos rinktinė įveikė Lietuvos futbolininkus 2:1

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė penktadienio vakarą varžovų teritorijoje stojo į kovą išskirtiniame Baltijos derbyje. Po daugiau nei dviejų dešimtmečių pertraukos Latvijos ir Lietuvos futbolininkai susitiko oficialiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse.
B. Barausko (BFL) nuotr.

Latvijos rinktinė įrodė, kad Lietuvos futbolas kol kas kaimynams neprilygsta, ir iškovojo pergalę 2:1.

20-ąją min. Latvijos rinktinę į priekį išvedė Nauris Bulvytis. Jis po kampinio galva nukreipė kamuolį į lietuvių vartus. 28-ąją min. po Mariaus Stankevičiaus tolimo smūgio kamuolys atsitrenkė į Latvijos komandos vartų skersinį. 41-ąją min. stiprų Mindaugo Kalono smūgį sugebėjo atremti latvių vartininkas. 42-ąją min. Artūras Ziuzinas Latvijos komandai pelnė antrąjį įvartį. 44-ąją min. po kampinio skirtumą sušvelnino Deividas Matulevičius.

60-ąją min. latviai įmušė įvartį, bet dėl taisyklių pažeidimo jis nebuvo įskaitytas.

72-ąją min. Deividas Česnauskis pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, bet įvartis taip pat nebuvo įskaitytas – užfiksuota nuošalė. Rungtynių pabaigoje latviai turėjo kelias progas pasižymėti, bet Lietuvos komandą nuo įvarčių išgelbėjo vartininkas Žydrūnas Karčemarskas.

Lietuvos futbolininkai, po 7 rungtynių turintys 5 taškus, turnyro lentelėje nukrito į penktąją vietą. Latvijos komanda su 7 taškais pakilo į ketvirtąją vietą.

Lietuvos rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge užima 106-ąją, o Latvijos komanda – 119-ąją vietas.

Kitas pasaulio čempionato atrankos rungtynes lietuviai žais antradienį Marijampolėje su Lichtenšteino futbolininkais.