Lietuviai įsibėgėja: Latvijos rinktinė įveikta

„Ką gi, laukia mūsų derbis, ar ne? Turime išsiaiškinti, kas yra geresni: jūs ar mes“, – prieš Europos čempionato dvikovą su Lietuva teigė Latvijos rinktinės gynėjas Janis Blūmas. O geresni penktadienį buvo lietuviai, kurie Jesenicėse įveikė savo kaimynus rezultatu 67:59 (22:17, 17:14, 13:14, 14:14) ir pakilo į antrą B grupės vietą.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė 22 val. susitiks su Juodkalnija.

Įdomu, kad tai ne vienintelė lietuvių ir latvių tarpusavio akistata penktadienį – 21 val. 10 min. Rygoje atrankos į 2014 m. pasaulio čempionatą rungtynėse susigrums abiejų šalių futbolo rinktinės.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Mindaugas Kuzminskas, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Latvijos rinktinės starto penketas: Janis Blūmas, Janis Strelniekas, Kristapas Janičenokas, Martinas Meieris, Kasparas Berzinis.

Mačą dvitaškiais pradėjo Kristapas Janičenokas ir Linas Kleiza – 2:2. Kėlinio viduryje po Janio Blūmo tritaškio latviai išsiveržė į priekį, tačiau Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Valančiūnas su tuo nesitaikstė – 12:11. Po Dairio Bertanio prasiveržimo antakį prasikirto Renaldas Seibutis (medicininiame kambaryje jis čia pat buvo susiūtas).

Netrukus Rolandas Freimanis smeigė tritaškį ir latviai buvo priekyje 16:12. Tačiau tada tritaškiais atsakė Jonas Mačiulis ir Tomas Delininkaitis, dvi baudas pridėjo J. Valančiūnas ir kėlinį laimėjo lietuviai – 22:17.

Antrą ketvirtį atkarpa 4:0 pradėjo Latvijos krepšininkai, kurie sumažino savo deficitą iki minimumo – 21:22. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Donatas Motiejūnas: jis pataikė tris dvitaškius iš eilės, tritaškį pataikė J. Mačiulis ir mūsiškiai pabandė atitrūkti – 31:21. Nors po sėkmingo Lino Kleizos ir Manto Kalniečio žaidimo skirtumas išaugo iki 13 taškų (38:25), kėlinį kovingiau užbaigė Ainaro Bagatskio auklėtiniai, priartėję iki 31:39.

Po didžiosios pertraukos Richardo Kuksiko tritaškį niekais pavertė M. Kalnietis – 41:34. Bet latviai nenurimo ir po J. Blūmo tolimo šūvio vijosi mūsiškius – 37:42. Maža to, keturis taškus iš eilės pelnė K. Janičenokas ir mūsų kaimynai atsiliko jau tik simboliškai – 43:45. „Niekas mums neatiduos tos pergalės“, – per skubiai paimtą minutės pertraukėlę saviškiams mėgino išaiškinti Jonas Kazlauskas. Deja, jau netrukus Janis Strelniekas metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą – 45:45. Labai svarbiu metu tritaškį pataikė Darjušas Lavrinovičius, kuris kitos atakos metu realizavo ir abi baudas, o T. Delininkaitis savo išpuolį baigė rezultatyviu prasiveržimu – 52:45.

Latviams ketvirtame kėlinyje ėmė trūkti jėgų ir tai atsiliepė jų metimams, kurie vis rečiau ir rečiau pasiekdavo tikslą. Likus žaisti 8 min. lietuviai vis dar kontroliavo padėtį – 54:47. Tiesa, K. Janičenokas pataikė iš toli, vienintelė gera žinia – penkta J. Blūmo pražanga (54:50). Vėl laiku taškus pelnė D. Lavrinovičius, iš kampo tritaškį švystelėjo J. Mačiulis, o J. Valančiūnas pridėjo dvitaškį – 61:52 (likus 2 min. 40 sek.).