Lietuvos krepšininkai Europos čempionate nugalėjo makedonus

Pirmąją pergalę Slovėnijoje vykstančiame 38-ajame Europos vyrų krepšinio čempionate („Eurobasket 2013“) iškovojo Lietuvos rinktinė. Trenerio Jono Kazlausko treniruojama komanda antrajame ture ketvirtadienį B grupėje 75:67 (20:15, 19:18, 18:17, 18:17) įveikė Makedonijos krepšininkus.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Lietuvos rinktinėje, kuri trečiadienį pralaimėjo serbams, rezultatyviausiai žaidė Mantas Kalnietis. Jis pelnė 17 taškų. Jonas Mačiulis pridėjo 14, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.) – po 11, o Renaldas Seibutis – 9 taškus.

Ketvirtą kartą Europos čempionate dalyvaujančiai Makedonijos ekipai 13 taškų pelnė Vlado Ilievski, 12 –Pero Antičius, 11 – Bo McCalebbas.

Makedonijos komanda, kuri nugalėjo lietuvius 2011 metų Europos pirmenybių ketvirtfinalyje, patyrė antrąjį pralaimėjimą.

Lietuvos krepšininkai pirmuosius taškus pelnė sužaidus 3 min. 15 sek. (du baudos metimus pataikė R. Seibutis). 6-ąją min. lietuviai pirmavo 8:5. Po to makedonai, pataikę du tritaškius, išsiveržė į priekį 11:10. Pirmąjį kėlinį lietuviams pavyko laimėti 20:15. Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė įgijo devynių taškų persvarą (26:17). Vėliau makedonai laimėjo atkarpą 7:2 ir sumažino skirtumą iki keturių taškų (24:28). Po to lietuviai spurtavo 8:0 ir atitrūko 36:24. Antrojo kėlinio pabaigoje Makedonijos ekipai pavyko sumažinti skirtumą iki šešių taškų (33:39). Iki didžiosios pertraukos Lietuvos krepšininkai metė tik tris tritaškius ir visi jie buvo netaiklūs.

24-ąją min. Lietuvos komanda pirmavo 45:35, bet po B. McCalebbo dvitaškio ir Vlado Iljevski tritaškio skirtumas sumažėjo iki penkių taškų. 26-ąją min. lietuviai vėl įgijo dviženklę persvarą (53:42). Po trijų kėlinių mūsiškiai buvo priekyje 57:50. 33-iąją min. po D. Motiejūno tritaškio lietuviai įgijo 13 taškų persvarą (63:50). Po to Lietuvos komanda pralaimėjo atkarpą 6:15 ir komandas skyrė tik keturi taškai (69:65). Netrukus makedonai prasižengė ir dar užsidirbo techninę pražangą. M. Kalnietis, likus žaisti 40 sek., iš keturių baudos metimų pataikė tris ir padidino persvarą iki septynių taškų. Po to dvitaškį pataikė V. Iljevskis, o rungtynės baigėsi taikliu D. Motiejūno tritaškiu.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais penktadienį 18.45 val. (Lietuvos laiku) su Latvijos ekipa.