Būsimi Lietuvos krepšininkų varžovai latviai išplėšė pergalę prieš juodkalniečius

Slovėnijoje vykstančio 38-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2013“) antrojo turo rungtynėse B grupėje Latvijos rinktinė, su kuria penktadienį susitiks Lietuvos krepšininkai, po atkaklios kovos 73:72 (17:17, 20:20, 17:15, 20:19) įveikė Juodkalnijos ekipą.
EPA-ELTA nuotr.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 37:37, o po trijų ketvirčių latviai pirmavo 54:52. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Juodkalnijos krepšininkai „susikrovė“ aštuonių taškų pervarą 67:59. Latviai atsakė spurtu 9:0 ir, prasidėjus paskutinei minutei, persvėrė rezultatą savo naudai 68:67. Likus žaisti 11 sek., juodkalniečiai pirmavo vienu tašku 72:71, bet, likus 6,4 sek., dvitaškį pataikęs Kristapas Janičenokas išplėšė pergalę mūsų kaimynams.

Rungtynių didvyriu tapęs K. Janičenokas iš viso surinko 15 taškų ir buvo rezultatyviausias žaidėjas nugalėtojų gretose. Antrąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojusiai Latvijos rinktinei 12 taškų pelnė Rolandas Freimanis.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Juodkalnijos ekipoje pasižymėjo buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjas Tyrese`as Rice`as. Jo sąskaitoje – 24 taškai.

Antrąją pergalę A grupėje iškovojo Ukrainos krepšininkai. Jie 74:67 (19:13, 16:13, 18:20, 21:21) nugalėjo Izraelio komandą.

Pirmajame kėlinyje ukrainiečiai pirmavo 13:2, 17:7, o po dviejų kėlinių –35:26. 24-ąją min. Izraelio ekipa sumažino skirtumą iki minimumo (34:35). Po trijų kėlinių Ukrainos rinktinė buvo priekyje 53:46, o 35-ąją min. komandas vėl skyrė vienas taškas (58:57), tačiau Ukrainos krepšininkai neleido varžovams persverti rezultato.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Sergejus Gladiras, 15 – Viačeslavas Kravcovas (8 atk. kam.).

Antrąjį pralaimėjimą patyrusioje Izraelio ekipoje rezultatyviausias buvo Afikas Nissimas. Jis surinko 12 taškų.

D grupėje Suomijos rinktinė 81:60 (27:27, 21:4, 19:15, 14:14) nugalėjo Švedijos krepšininkus.

Po 10 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus 27:27, tačiau suomiai antrąjį kėlinį laimėjo 17 taškų skirtumu (21:4) ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 48:31, o 29-ąją min. komandas skyrė 25 taškai 67:42.

Antrąją pergalę iškovojusiai Suomijos komandai Geraldas Lee pelnė 14 taškų, Kimmo Muurinenas – 12.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Švedijos ekipoje rezultatyviausias buvo Jeffery Tayloras. Jis surinko 19 taškų.

Suomiai pataikė 20 dvitaškių iš 37 (54,1 proc.), o švedai – 14 iš 41 (34,1 proc.).

C grupėje Kroatijos rinktinė po atkaklios kovos 77:76 (17:15, 18:19, 15:18, 27:24) įveikė Gruzijos komandą.

12-ąją min. kroatai pirmavo 25:17, o 20-ąją min. gruzinai pirmą kartą persvėrė rezultatą 33:32. Po trijų kėlinių Gruzijos komanda pirmavo 52:50. Po to kroatai laimėjo atkarpą 14:6 ir atitrūko 64:58. Bet Gruzijos krepšininkai atsitiesė. Likus žaisti 22 sek., gruzinas Viktoras Sanikidzė tritaškiu metimu išvedė savo komandą į priekį 76:75. Likus rungtyniauti 9 sek., Kroatijos rinktinės vidurio puolėjas Antė Tomičius persvėrė rezultatą. Paskutinioji gruzinų ataka buvo nesėkminga.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Dontaye Draperis (tritaškiai – 4/5), 15 – Bojanas Bogdanovičius.

Gruzijos rinktinei 25 taškus pelnė Georgijus Cincadzė, 20 – Ricky Hickmanas, 15 – V. Sanikidzė.

Kroatai ir gruzinai turi po vieną pergalę ir po vieną pralaimėjimą.

Europos čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.