Išvargta pergalė Kaune – lietuviai gruzinus įveikė tik po pratęsimo

Europos čempionatui pasiruošimą baigusi Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį vakare Kaune sužaidė paskutines kontrolines rungtynes. Mūsiškiams gerą iššūkį metė kovinga Gruzijos nacionalinė komanda. Lietuvos rinktinė po pratęsimo įveikė varžovus 88:83. Tai 11-a lietuvių pergalė 12-ose pasirengimo ciklo rungtynėse.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Pirmas kėlinys

Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokios sudėties: Mantas Kalnietis, Linas Kleiza, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis ir Jonas Valančiūnas. Ar tai smogiamasis penketas, kuris pradės mačus ir Slovėnijoje? Tai žino tik treneris Jonas Kazlauskas.

Pirmus mačo taškus pelnė svečiai, tačiau netrukus dvitaškiu su bauda atsakė J. Valančiūnas. Po dar kelių lietuvių atakų spurtą 12:2 surengė gruzinai ir mūsiškiai jau atsilieka 9:15. Gruzijos krepšininkai taikliai atakavo iš toli, tačiau iki kėlinio pabaigos lietuviai pavijo varžovus – 19:19.

Antras kėlinys

Antrąjį ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 10:2 ir nutolo – 29:21. Dar labiau padidinti persvarą lietuviams pavyko tik kėlinuko pabaigoje. Prieš antrą rungtynių dalį mūsiškiai pirmavo rezultatu 43:31.

Trečias kėlinys

Trečio kėlinuko pradžioje Kauno arenoje susirinkusius žiūrovus iš vietų pakėlė taiklūs Darjušo Lavrinovičiaus ir Mindaugo Kuzminsko tritaškiai metimai. Po dar vienos efektingos M. Kuzminsko atakos lietuviai jau priekyje rekordine persvara – 51:35.

Tačiau Viktoro Sanikidzės vedami gruzinai nepalūžo ir tuomet bei, spurtavę 17:4, sugebėjo sumažinti skirtumą iki 55:52. Netrukus dar gražiau – po eilinio V. Sanikidzės dvitaškio metimo rezultatas lygus –57:57.

Prieš paskutinį ketvirtį mūsiškiams kažkokiu būdu visgi pavyko išsaugoti minimalią persvarą – 60:59.

Ketvirtas kėlinys

Pertraukos metu Lietuvos krepšininkai greičiausiai gavo J. Kazlausko nurodymą negadinti krepšinio gerbėjams šventės ir rimčiau ėmėsi reikalo. Po spurto 10:0 persvarą vėl didesnė –70:59. Gruzinai pirmus taškus ketvirtajame kėlinuke pelnė tik sužaidus beveik keturias minutes.

Bet svečių tokios žaidimo duobės iš vėžių neišmušė. Po galingo V. Sanikidzės dėjimo, kuriam plojimų negailėjo ir Lietuvos rinktinės gerbėjai, rezultatas 74:70.

Tačiau Manočaras Markoišvilis smeigė tritaškį, o lietuviai darė klaidas lygioje vietoje. Likus žaisti 4 sekundes Gruzijos rinktinė baudų metimais rezultatą išlygino.

Paskutinė lietuvių ataka nesėkminga, tad nuaidėjus finalo sirenai lygu – 77:77. Lietuvos rinktinė pratęsimo žaisti nenorėjo, tačiau priešingai manė gruzinai.

Pratęsimas

Giorgis Šermadinis išvedė kovingąją Gruzijos ekipą į priekį baudų metimais, bet tritaškiu metimu atsakė L. Kleiza. Po dar kelių tikslių atakų lietuviai šventė sunkią 11-ą pergalę pasirengimo cikle – 88:83.

***

Į rungtynes su gruzinais „Žalgirio“ arenoje Lietuvos rinktinė žengė po pasirodymo Graikijoje vykusiame Akropolio taurės krepšinio turnyre.

Po paskutinio pergalingo mačo su Bosnija ir Hercegovina paaiškėjo galutinis lietuvių dvyliktukas, vyksiantis į čempionatą Slovėnijoje – vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas paskelbė, jog atsisakoma gynėjų Vytenio Čižausko ir Ado Juškevičiaus paslaugų.

Vienintelį pralaimėjimą pasirengimo metu lietuviai patyrė Akropolio taurės krepšinio turnyro antrą dieną, kai 18 taškų skirtumu 62:80 nusileido namie žaidusiems Graikijos krepšininkams.