R. Meilutytės apsukos: du aukso medaliai per valandą (atnaujinta)

Puikiai pasaulio jaunimo plaukimo čempionate Dubajuje besivaržanti Rūta Meilutytė 100 metrų krūtine rungties finale finišavo pirma ir pagerinusi pasaulio čempionatų rekordą iškovojo jau antrąjį aukso medalį. Nepraėjus nei valandai lietuvė nugalėjo ir 200 metrų kompleksiniu būdu finale ir pelnė jau trečiąjį aukso medalį.

Pasaulio, Europos ir olimpinė čempionė 100 m krūtine nuplaukė per 1 minutę 6,61 sekundės ir pagerino čempionatų rekordą.

0,75 sekundės lietuvei pralaimėjusi sidabru džiaugėsi britė Sophie Taylor (1:07,36), o bronza atiteko ukrainietei Viktorijai Solncevai, kuri nuo Lietuvos plaukikės atsiliko net 0,92 sekundės.

Lietuvė ir 200 metrų kompleksinio plaukimo finale gerino pasaulio jaunimo čempionatų rekordus, distanciją įveikusi per 2 min. 12,32 sek. Ji aplenkė antroje vietoje likusią amerikietę Ellą Eastin bei daugiau nei dviem sekundėmis (2,04 sek.) – bronzą iškovojusią kanadietę Sydney Pickrem.

Šis R. Meilutytės rezultatas net 1,37 sekundės geresnis nei pačiai priklausęs Lietuvos rekordas.

Lietuvė 50 metrų nugara rungties pusfinalyje finišavo per 28,78 sek. ir dar kartą pagerino Lietuvos rekordą. Atrankos plaukime lietuvė plaukė per 29,04 sek. ir 0,5 sekundės pagerino sau pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą.

Pusfinalio plaukime Rūta Meilutytė buvo ketvirta. Greičiau plaukė rusė Darija Ustinova (28,57 sek.), amerikietė Kathleen Baker (28,61 sek.) ir Gabrielle Fa'Amausili iš Naujosios Zelandijos (28,68 sek.).

R. Meilutytė ketvirtadienį dar varžysis 200 m kompleksinio plaukimo distancijos finale, tačiau atsisakė plaukti 50 m peteliške rungties finale.

Rūta Meilutytė Dubajuje anksčiau iškovojo jau tris medalius – antradienį auksą plaukdama 50 m krūtine ir su Lietuvos komandos draugais džiaugėsi sidabru mišrioje 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje, o trečiadienį tenkinosi sidabro medaliu 100 laisvu stiliumi nuotolyje.

Sidabro medalį Lietuvai šiose pirmenybėse jau iškovojęs Danas Rapšys (100 m nugara), ketvirtadienį 50 m nugara rungties finale užėmė 7-ąją vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 26,11 sek.

Deividas Margevičius 50 metrų peteliške rungties pusfinalyje užėmė ketvirtąją vietą ir pateko į finalą. Lietuvio laikas 24,15 sek.