Lietuvių pergalių seriją nutraukė graikai rezultatu 62:80

Trenerio Jono Kazlausko noras išsipildė – jo vadovaujama Lietuvos krepšinio rinktinė vis dėlto patyrė pirmąją nesėkmę pasirengimo Europos čempionatui Slovėnijoje metu. Devynias pergales iš eilės kontroliniuose mačuose iškovoję lietuviai ketvirtadienį sulaužė dantis į kietą graikišką riešutą. Antrąją Akropolio taurės turnyro dieną Graikijos rinktinė privertė Lietuvos komandą pajusti pralaimėjimo kartėlį ir nugalėjo mūsų šalies atstovus (20:13, 19:18, 21:20, 20:11).
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Po vakarykštės pergalės prieš Italijos komandą 79:63, Lietuvos krepšinio rinktinės treneris J.Kazlauskas, kalbėdamas apie pergalingą žygį kontrolinių dvikovų maratone netikėtai prasitarė: „Gal ir varžovai kai kada su mumis ne per geriausiai sužaisdavo, gal ir silpnesnių buvo... Man iš dalies tai ir kelia nerimą: Nemanau, kad vykti į Slovėniją nepralošus yra gerai.“

Lietuvos ekipos nesėkmę lėmė siaubingai sužaistas antrasis kėlinys: po pirmųjų dešimties minučių mūsų šalies ekipa turėjo 7 taškų deficitą – 13:20, tačiau per kitas šešias minutes sugebėjo sukrapštyti vos 3 taškus. Tuo tarpu šeimininkai graikai pelnė 13 ir varžovai pirmavo triuškinančiu skirtumu 33:16.

Per likusį laiką mūsų šalies ekipa siekė pasivyti varžovus: trečiame kėlinyje Lietuvos rinktinė buvo sumažinusi atsilikimą iki 41:45, 47:51, tačiau graikai sugebėdavo vėl šauti į priekį. Paskutinę trečiojo kėlinio minutę Graikijos komanda vėl pirmavo 55:47, 58:47, 60:51.

Lemiamame ketvirtyje Lietuvos komanda dar buvo sumažinusi atsilikimą iki 60:64, tačiau varžovai ir vėl pabėgo 69:60.

Nors Lietuva dar bandė pakilti mūšiui dėl pergalės, bet Jono Valančiūno nesportinė pražanga prieš Vassilį Spanoulį sumažino šansus nugalėti – likus kovoti 2 min. graikai pirmavo 71:62.

Mūsų krepšininkai bandė gelbėtis tritaškiais, bet jie nekrito, o graikai be vargo naudojosi lietuvių klaidomis ir priešpaskutinę mačo minutę turėjo jau 13 taškų persvarą – 75:62, o dvikovą laimėjo 80:62.

Šiose rungtynėse trenerio Jono Kazlausko sprendimu nežaidė Darjušas Lavrinovičius ir Tomas Delininkaitis.