M. Bernatonis „Baltic Chain Tour“ lenktynių trečiajame etape Estijoje – 17-as

Trečiųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ trečiajame etape trečiadienį Estijoje iš Lietuvos rinktinės narių aukščiausią vietą užėmė 26-erių metų Marius Bernatonis. Jis finišavo 17-as.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Po finišo sprinto nugalėjo Rusijos rinktinės narys Andrejus Sazanovas. 19-metis dviratininkas 171,1 km nuvažiavo per 3 val. 53 min. 12 sek. (vid. greitis – 44,022 km/h). Antras finišavo antrojo etapo nugalėtojas vokietis Marcelis Meisenas („BKCP-Powerplus“), o trečias – estas Martinas Laasas („SJK Viiking“).

24-erių metų Martynas Maniušis užėmė 39-ąją, 22-ejų metų Žydrūnas Savickas – 50-ąją, 22-ejų metų Darijus Džervus – 59-ąją, 31-erių metų Tomas Vaitkus – 109-ąją, o 19-metis Paulius Šiškevičius (+1.35) – 111-ąją vietas.

Trečiajame etape dviratininkai startavo Viljandyje, o finišavo Otepėje. 48-ajame kilometre nuo pagrindinės grupės atitrūko penki dviratininkai, tarp kurių buvo ir D. Džervus. 90-ajame kilometre pabėgėlių persvara siekė 3 min. 40 sek., tačiau pagrindinė grupė pavijo lyderius. Po finišo sprinto įkalne pergale džiaugėsi rusas A. Sazanovas.

Lietuvos čempionas T. Vaitkus paskutinįjį posūkį įveikė pagrindinės grupės priekyje, tačiau, iki finišo likus keliems šimtams metrų, dėl techninių problemų buvo priverstas pasitraukti iš kovos dėl pergalės.

„Su techninėmis problemomis susiduriu kiekvieną lenktynių dieną. Nesisekė ir šiandien – dviračio grandinė susivėlė etapo viduryje ir netoli finišo, – sakė T. Vaitkus. – Paskutinį posūkį įveikiau būdamas geroje pozicijoje, bet nepasisekė. Labai gaila, nes etapo finišas man buvo parankus“.

2001 metų pasaulio plento dviračių čempionės Rasos Polikevičiūtės 21-erių metų sūnus Artūras Kovšas („Itera-Katiuša“, +54 sek.) finišavo 104-as.

Pagrindinėje grupėje finišavo 103 dviratininkai iš 117 startavusių. Trys lenktynių dalyviai viršijo laiko limitą ir buvo priversti pasitraukti iš varžybų.

Pirmajame tarpiniame finiše (75 km) D. Džervus užėmė antrąją, o antrajame (142,7 km) – pirmąją vietas ir iš viso pelnė penkias premijines sekundes.

Lenktynių lyderiu tapo 24-erių metų M. Maizenas. M. Maniušis (+3 sek.) bendrojoje įskaitoje iš ketvirtosios vietos nukrito į penktąją. M. Bernatonis (+19 sek.) užima 15-ąją, Ž. Savickas (+27 sek.) – 22-ąją, D. Džervus (+37 sek.) – 28-ąją, T. Vaitkus (+41 sek.) – 36-ąją, o P. Šiškevičius (+2.37) – 100-ąją vietas.

Komandų įskaitoje ir toliau pirmauja Belgijos ekipa „BKCP-Powerplus“. Lietuvos rinktinė (+2 sek.) lieka antra.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudaro 18 tūkst. eurų, pirmadienį Lahtyje (Suomija) pradėjo 124 dviratininkai, atstovaujantys 21 komandai iš 15-os šalių.

„Baltic Chain Tour“ lenktynes, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, sudaro šeši etapai (1019,3 km). Šios varžybos pirmą kartą vyksta keturiose šalyse – šiemet prie lenktynių organizatorių prisijungė Suomija. Iki šiol „Baltic Chain Tour“ dalyviai lenktyniavo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Ketvirtasis etapas (179 km) ketvirtadienį vyks Latvijoje – dviratininkai startuos Smiltenėje, o finišuos Siguldoje. Po poilsio dienos dviratininkai lenktyniaus Lietuvoje. Penktajame etape (154,1 km) šeštadienį sportininkai startuos Panevėžyje, o finišuos Utenoje. Paskutiniojo, šeštojo, etapo (152,4 km) startas bus duotas sekmadienį Utenoje. Apie 17.00 val. varžybų dalyviai įvažiuos į Vilnių ir sostinės gatvėmis dar įveiks penkis „Velomaratono“ trasos ratus po 10 km.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Putsepas, o antrąsias pernai – lietuvis Gediminas Bagdonas. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.