Šuolininkė į aukštį A. Palšytė pasaulio čempionate liko 12-a

Maskvoje vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato moterų šuolių į aukštį finale Airinė Palšytė pranoko vieną varžovę ir užėmė 12-ąją vietą.

21-erių metų lietuvė finale antruoju bandymu įveikė 1 m 89 cm aukštį. Peršokti į 1 m 93 cm aukštį iškeltą kartelę A. Palšytei nepavyko.

Nugalėjo Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja rusė Svetlana Školina (2 m 3 cm). Sidabro medalį iškovojo olimpinė vicečempionė amerikietė Brigetta Barrett (2 m), o bronza atiteko ispanei Ruth Beitia ir olimpinei čempionei rusei Anai Čičerovai (abi – 1 m 97 cm).

Finale kovojo 13 sportininkių, atrankoje įveikusių 1 m 92 cm aukštį.

A. Palšytė yra antroji Lietuvos šuolininkė į aukštį, patekusi į planetos pirmenybes. Iki jos keturiuose pasaulio čempionatuose dalyvavo Nelė Žilinskienė. Ji 1995 metais Geteborge užėmė aštuntąją vietą.