Lietuvos pulo žaidėjams – Europos jaunimo čempionato sidabras

Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) vykusio Europos jaunimo pulo čempionato jaunių grupės (iki 17 metų) komandų varžybose Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius.
S. Žiūros (BFL) nuotr.

Tai aukščiausias lietuvių pasiekimas pulo istorijoje ir pirmieji biliardo sporto šakos medaliai.

Mūsų šalies komanda, kuriai atstovavo Pijus Labutis, Remigijus Kavalnis, Kęstutis Žadeikis ir Eimantas Šveikauskas, grupės varžybose 2:1 įveikė Olandiją, 0:2 pralaimėjo Vokietijai ir 2:1 pranoko Čekiją. Ketvirtfinalyje lietuviai 2:1 laimėjo prieš Austriją, pusfinalyje 2:0 nugalėjo Rusiją. Finale mūsiškiai dar kartą susitiko su Olandijos sportininkais, kuriems pralaimėjo 1:2.

„Esame daugiau nei laimingi! Mūsų jaunieji talentai viršijo visos pulo bendruomenės lūkesčius. Jie pranoko patys save. Nors ir neabejojame jų meistriškumu, tikėtis čempionato medalio nedrįsome, todėl jį iškovoję esame be galo laimingi. Tai pirmasis Lietuvos iškovotas medalis per visą biliardo istoriją“, – džiaugsmo neslėpė Lietuvos pulo federacijos prezidentas Tomas Brikmanis.

Iš viso komandų varžybose dalyvavo 16 ekipų.