Lietuva kurčiųjų olimpiados medalių lentelėje užėmė 10 vietą

Sekmadienį Sofijoje (Bulgarija) pasibaigusių 22-ųjų kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių medalių lentelėje Lietuvos rinktinė, iškovojusi keturis aukso, penkis sidabro ir penkis bronzos apdovanojimus, užėmė dešimtąją vietą.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Net penkis (1 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos) apdovanojimus pelnė orientacininkai. Olimpiniu čempionu ilgojoje distancijoje tapo Tomas Kuzminskis. Jis taip pat užėmė antrąsias vietas sprinto ir vidutinėje trasose. Bronzą iškovojo Lietuvos vyrų ir moterų estafečių komandos.

Ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio užkopė stalo tenisininkai Deividas Takinas ir Gintautas Juchna (dvejetų varžybos), vyrų krepšinio rinktinė bei lengvaatletė Larisa Voroneckaja (diskas). Pastaroji sportininkė užėmė antrąją vietą rutulio stūmimo varžybose.

Sidabro medalius pelnė paplūdimio tinklininkės Ingrida Milkintaitė ir Birutė Aleknavičiūtė bei rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius.

Bronzą iškovojo Lietuvos moterų krepšinio rinktinė ir vyrų stalo teniso komanda.

Pirmąją vietą užėmė Rusijos sportininkai, iškovoję 67 aukso, 52 sidabro ir 58 bronzos medalius. Antri liko Ukrainos atstovai, turintys 21aukso, 30 sidabro ir 37 bronzos apdovanojimus. Trečiojoje pozicijoje – Pietų Korėjos rinktinė. Jos nariai pelnė 19 aukso, 11 sidabro bei 12 bronzos medalių.

Po vieną visų spalvų medalį iškovoję estai liko 23-i, o vieną bronzos apdovanojimą pelnę latviai – 43-i.

Iš viso apdovanojimus iškovojo 49 šalys (aukso – 32).