R. Meilutytė Barselonoje prie aukso pridėjo ir sidabro medalį (papildyta)

Rūta Meilutytė Pasaulio plaukimo čempionato 50 m krūtine finale distanciją įveikė per 29,59 sek. ir pelnė sidabro medalį. Ją aplenkė ir auksą iškovojo rusė Julija Jefimova – 29,52 sek. Bronzos apdovanojimą pelnė amerikietė Jessica Hardy – 29,80 sek.

„Žinoma, tikėjausi aukso. Sidabras yra sidabras, bet auksas – visai kas kita. Pridariau šiokių tokių klaidelių, bet iš jų pasimokysiu ir dar sunkiau treniruosiuosi bei ruošiuosi kitiems čempionatams“, – portalui DELFI.lt sakė R. Meilutytė.

Anot sportininkės, finale ji per greitai darė grybšnius, tinkamai neužgriebdama vandens. „Galima daug ko prigalvoti, bet faktas toks, kad J. Jefimova šiandien buvo geresnė už mane. Dėl to nieko nebegaliu padaryti ir esu patenkinta tuo, ką turiu“, – teigė plaukikė.

Tai antrasis R. Meilutytės medalis Pasaulio čempionate Barselonoje. Lietuvė iškovojo auksą dvigubai ilgesnėje distancijoje – 100 m krūtine.

Primename, kad 16-metė lietuvė šiame čempionate pagerino abiejų rungčių pasaulio rekordus.

50 m krūtine pusfinalyje šeštadienį vakare R. Meilutytė nuotolį įveikė per 29,48 sek. – tai naujasis pasaulio rekordas. Ankstesnis rekordas – 29,78 sek.– priklausė J. Jefimovai. Šį rezultatą Rusijos plaukikė pasiekė šeštadienį ryte atrankos varžybose.

Pirmadienį Lietuvos sportininkė 0,1 sek. pagerino pasaulio 100 m plaukimo krūtine rekordą – ji distanciją įveikė per 1 min. 4,35 sek. Ankstesnis rekordas – 1 min. 4,45 sek. – nuo 2009 metų rugpjūčio 7 dienos priklausė J. Hardy.