Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Poznanės „Lech“

Trečiojo kvalifikacinio etapo pirmame mače Lietuvos čempionato lyderiai – Vilniaus „Žalgiris“ – pilnutėliame LFF stadione 1:0 įveikė aiškia favorite laikytą Poznanės „Lech“ ekipą ir prieš išvyką į Lenkiją įgijo vieno įvarčio pranašumą.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lenkijos ekipos sirgalių į Lietuvos sostinę atvyko mažiau, nei prieš mačą tikėtasi spaudoje: jų susirinko kiek daugiau nei pusė tūkstančio. Nepaisant to, ilgai planuotas žygis nuo „Aušros“ vartų iki LFF stadiono Liepkalnio gatvėje atrodė įspūdingai: svečių aistruoliai dainavo dainas ir „nepamiršo“ paminėti, kad Vilnius yra Lenkijos miestas.

Rungtynių metu netrūko abipusiai įžeidžiančių skanduočių, tačiau didesnių incidentų išvengta. Tuo metu aikštėje abi komandos sėkmingiau gynėsi nei puolė – pavojingų epizodų buvo sukurta nedaug.

Pirmo kėlinio viduryje šansą turėjo lenkų komandos puolėjas Vojo Ubiparipas, bet jo smūgis iššokus beveik vienam prieš vartininką buvo nestiprus, todėl nesunkiai atremtas vartininko Armanto Vitkausko.

Tuo metu žalgiriečiai pirmo kėlinio pabaigoje pradžiugino pilnutėlį LFF stadioną: po greitos atakos ir perdavimo iš krašto kamuolį į tinklą galva pasiuntė saugas Mantas Kuklys.

Antrajame kėlinyje „Lech“ perėmė iniciatyvą, bet progų prie šeimininkų vartų beveik nesukūrė. Po dvikovos Lenkijos futbolininkai keliolika minučių bendravo su savo aistruoliais ir atgailavo už pralaimėjimą.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 8 dieną Poznanėje.