Pasaulio plaukimo čempionatas. G. Titeniui į finalą patekti nepavyko

Liepos 28 d., sekmadienį, Barselonoje (Ispanija) vykstančiame 15-ajame FINA vandens sporto šakų čempionate, prasidėjusiose plaukimo varžybose G. Titenis 100 m krūtine plaukime į pusfinalį pateko, bet į finalą prasiveržti nepavyko. Sportininkas pusfinalyje distanciją nuplaukė per 1 min. 0,14 sek., bet finalininkų aštuntukui neprilygo ir užėmė 12 vietą.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

1144 plaukikai atstovaujantys 181 Pasaulio valstybę varžysis dėl 40 medalių komplektų. Lietuvai atstovaus 9 plaukikai: Rūta Meilutytė, Ugnė Mažutaitytė, Jūratė Ščerbinskaitė, Raminta Dvariškytė, Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, Danas Rapžys, Povilas Strazdas ir Tadas Duškinas. Sekmadienį plaukia Povilas Strazdas, Tadas Duškinas ir Giedrius Titenis.

Lietuvių susidomėjimą pirmenybėmis didina apdovanojimų nuojauta. Pasak šalies plaukimo federacijos prezidento Tomo Kučinsko – aiški Lietuvos rinktinės favoritė – olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, iš jos tikimasi daugiausia. Barselonoje gali maloniai nustebinti ir jaunieji plaukikai, neturėtų nuvilti ir Giedrius Titenis.

G. Titenis pateko į pusfinalį, bet ne į finalą

Lietuvos plaukikas Giedrius Titenis pateko į Barselonoje vykstančio 15-ojo pasaulio vandens sporto šakų čempionato vyrų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį. 24-erių metų anykštėnas atrankos varžybose distanciją įveikė per 1 min. 0,44 sek. ir tarp 77 dalyvių užėmė 16-ąją vietą. Vis dėlto pusfinalyje distanciją nuplaukęs per 1 min 0,14 sek. sportininkas į finalą nepateko ir tarp šešiolikos dalyvių liko dvyliktas.

G. Titenį nuo finalo skyrė 0,22 sek.

400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose 17-metis Povilas Strazdas (3.56,29) tarp 48 dalyvių buvo 28-as, o 50 m plaukimo peteliške atrankoje 19-metis Tadas Duškinas (24,15 sek.) tarp 78 dalyvių liko 30-as.