Vilnietis G. Grinius pagerino Lietuvos 100 km bėgimo rekordą

Savaitgalį sostinės Vingio parke vykusiame Baltijos taurės ultramaratone vilnietis Gediminas Grinius net 13 min. 24 sek. pagerino 18 metų gyvavusį Lietuvos 100 km bėgimo rekordą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pirmąją vietą iškovojęs G. Grinius nuotolį įveikė per 7 val. 7 min. 18 sek.

Ankstesnis šalies rekordas – 7 val. 20 min. 42 sek. – nuo 1995 metų priklausė Rimui Jakilaičiui.

„Įveikus apie šešiasdešimt kilometrų truputį nikstelėjau koją, todėl nebuvau tikras, ar apskritai pavyks baigti distanciją. Kai bėgi tokius ilgus atstumus, iki pat finišo negali žinoti, kas tavęs laukia. Džiaugiuosi, kad patirta trauma nesutrukdė bėgti“, – sakė 34-erių metų bėgikas.

G. Grinius 100 km bėgimo nugalėtoju tapo ir pernai, tačiau tąkart iki rekordo jam pritrūko 43 sek.

Tarp moterų greičiausia buvo Sada Bukšnienė. Jis distanciją įveikė per 9 val. 19 min. 12 sek.

Iš viso šimtą kilometrų įveikė 45 ultramaratonininkai. Dar 145 bėgikai lenktyniavo estafečių 10x10 km ir 5x20 km varžybose.

100 km bėgimo varžybos tapo išbandymu ne tik dalyviams, bet ir jo organizatoriams. Paskutinis bėgikas finišo liniją kirto po 13 val. 8 min. 54 sek. Septyni bėgikai varginančios distancijos nebaigė.