Britas C. Froome`as pirmą kartą laimėjo „Tour de France“ lenktynes

100–ųjų prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ nugalėtoju tapo britas Christopher Froome („Sky“). Kenijoje gimęs 28–erių metų dviratininkas šias varžybas laimėjo pirmą kartą.
EPA-ELTA nuotr.

K. Froome`as pernai „Tour de France“ lenktynėse buvo antras.

Antrąją vietą užėmė kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 4 min. 20 sek. Trečias liko ispanas Joaquinas Rodriguezas („Katiuša“, +5.04), o ketvirtas – 2007 ir 2009 metų „Tour de France“ nugalėtojas ispanas Alberto Contadoras („Saxo–Tinkoff“; +6.27).

Antrą kartą šiose lenktynėse dalyvavęs 25–erių metų lietuvis Ramūnas Navardauskas („Garmin–Sharp“, +3:21.29) užėmė 120–ąją vietą.

R. Navardausko komandos draugas amerikietis Andrew Talansky (+17.39) užėmė dešimtąją vietą.

Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuoti 169. Jie įveikė 3403 km.

Paskutinįjį, 21–ąjį, etapą sekmadienį laimėjo vokietis Marcelis Kittelis („Argos–Shimano“). Jis 133,5 km nuvažiavo per 3 val. 6 min. 14 sek. Antras finišavo taip pat vokietis Andre Greipelis („Lotto–Belisol“), o trečias – britas Markas Cavendishas („Omega Pharma–Quick Step“).

R. Navardauskas finišavo 26–as. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 10 sek.

K. Froome`as (+53 sek.) finišavo 128–as.