Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė Europos čempionate iškovojo pirmąją pergalę

Pirmąją pergalę Latvijoje vykstančiame Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies krepšininkai antrojo turo rungtynėse A grupėje penktadienį 74:69 (12:30, 22:7, 13:20, 27:12) įveikė Slovėnijos komandą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Lietuviai po 10 žaidimo minučių atsiliko 12:30. Antrąjį ketvirtį Sauliaus Štombergo auklėtiniai pradėjo spurtu 19:6 ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų 31:36, o prieš ilgąją pertrauką turėjo trijų taškų deficitą 34:37. Antrojoje rungtynių pusėje slovėnams vėl pavyko atitrūkti ir po 30 žaidimo minučių komandas skyrė 10 taškų 57:47. Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai laimėjo atkarpą 12:2 ir išlygino rezultatą 59:59, o 38-ąją min. įgijo septynių taškų pranašumą 69:62 ir išsaugojo pergalingą rezultatą.

Lietuvos rinktinei 14 taškų pelnė Paulius Valinskas, 12 – Domantas Sabonis (14 atk. kam.), po 11 – Gediminas Žalalis ir Ričardas Verbickas.

Slovėnijos ekipoje Žiga Zatežičius surinko 23 taškus, Matičas Rebecas (8 rez. perd.) –20.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 46–28.

Lietuvos rinktinė šeštadienį susitiks su serbais.

Europos jaunių čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į kitą etapą pateks 1–3 vietas grupėse užimsiančios ekipos.