Dviratininkė E. Manikaitė Europos olimpiniame festivalyje finišavo šešta

Utrechte (Olandija) vykstančio XII Europos jaunimo (13–18 metų) vasaros olimpinio festivalio dviračių plento varžybų merginų grupinėse lenktynėse ketvirtadienį Lietuvos atstovė panevėžietė Ema Manikaitė užėmė šeštąją vietą. Tai – geriausias Lietuvos dviračių sporto atstovų pasirodymas per visą olimpinių festivalių istoriją.
Milda Aužbikavičiūtė, Ema Manikaitė ir Ernesta Strainytė, ELTA nuotr.

Po finišo sprinto aukso medalį iškovojo italė Martina Alzini. Ji 55,3 km (7 ratai po 7,9 km) nuvažiavo per 1 val. 25 min. 55 sek. (vid. greitis - 38,619 km/h). Sidabras ir bronza atiteko britėms – atitinkamai Charlottei Broughton ir Grace Garner. Ketvirtąją vietą užėmė Slovėnijos, o penktąją – Šveicarijos atstovės.

Beje, ketvirtajame rate E. Manikaitė griuvo ir susižalojo ranką bei koją. Bet 16-metė trenerio Vytauto Indreliūno auklėtinė, nepaisant skausmo, greitai šoko ant dviračio ir pavijo grupę, o finiše sugebėjo prasibrauti tarp šešių geriausiųjų.

„Visą laiką galvojau, kad laimėsiu ar tapsiu prizininke. Tikėjau tuo. Lenktynių metu sau mintyse sakiau: Ema važiuok, Ema važiuok, reikia laimėti, esi verta to ir gali tai padaryti. Tikėjimas Dievu ir savo jėgomis padėjo pasiekti gerą rezultatą. Esu patenkinta, bet galėjau pasirodyti dar geriau. Jei ne ta griūtis, gal būtų pavykę užimti dar aukštesnę vietą. Bet nėra ko nusiminti. Manau, kad ateityje dar turėsiu progų tapti prizininke ar čempione“, – naujienų agentūros ELTA korespondentui sakė E. Manikaitė.

Dviratininkė iš Panevėžio teigė, kad vingiuota ir lygi olimpinio festivalio trasa jai nebuvo naujiena. „Trejus metus iš eilės Olandijoje teko dalyvauti daugiadienėse lenktynėse. Trasos čia daugmaž panašios. Jau žinojau, kaip reikia važiuoti, kur laikytis. Buvo didelė tikimybė, kad į finišą atvažiuos didelė grupė. Taip ir įvyko. Mes net nebandėme atitrūkti“, – teigė penktus metus dviračių treniruotes lankanti E. Manikaitė.

Kvėdarniškės Ernesta Strainytė ir Milda Aužbikavičiūtė, kuri atskiro starto lenktynėse buvo penkta, užėmė atitinkamai 18-ąją ir 58-ąją vietas.

„Šeštoji vieta – labai geras pasiekimas. Džiaugiamės. Tikėjomės, kad būsime priekyje. Tik laukiau kiek agresyvesnio važiavimo finišo sprinte iš Ernestos, – teigė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris kvėdarniškis Kęstutis Česaitis. – Prieš startą sakiau dviratininkėms, kad lenktynių pradžioje be reikalo neeikvotų savo jėgų ir pasistengtų kuo šviežesnės atvažiuoti į finišą, o, artėjant link jo, brautųsi į priekį. Buvo maža tikimybė, kad kas nors atitrūks, nes tai padaryti, kai nėra kalnų, sudėtinga. Artėjant finišui, mūsų dviratininkės turėjo važiuoti atskirai viena nuo kitos, kad, griūties atveju, nenukentėtų visa komanda. Prieš finišą viena pusė buvo „uždaryta“, o kitoje galimybė finišuoti atsivėrė Emai“.

Šiuo metu „Tour de France“ lenktynėse dalyvaujantį Ramūną Navardauską išugdęs K. Česaitis liko patenkintas mūsų šalies merginų pasirodymu olimpiniame festivalyje Utrechte.

„Pasirodymą vertinu labai gerai. Abejose rungtyse būti pirmajame šešete – puikus pasiekimas. Manau, kad šiame festivalyje dalyvavusios mūsų merginos kartelę iškėlė labai aukštai ir jų rezultatus pagerinti kitoms Lietuvos dviratininkėms bus ne taip paprasta“, – pažymėjo K. Česaitis, kuriam šis olimpinis festivalis – jau penktasis.

Pagrindinėje grupėje finišavo 62 sportininkės. Iš 74 startavusių dviratininkių klasifikuotos 72.

Po varžybų E. Manikaitė ir nugalėtoja M. Alcini buvo pakviestos dopingo kontrolei.

Dviratininkės olimpiniame festivalyje dalyvavo pirmą kartą. Anksčiau šiose varžybose startuodavo tik dviratininkai. Iki šiol geriausias lietuvių pasiekimas buvo – aštuntoji vieta. Ją 2003 metų olimpiniame festivalyje Paryžiuje užėmė R. Navardauskas.