T. Pačėso auklėtiniai išplėšė pergalę prieš juodkalniečius

Visas rungtynes atsilikinėjusi galiausiai Lietuvos jaunimo rinktinė sugebėjo perlaužti rungtynių eigą ir Europos čempionato antrąjį etapą pradėjo pergalingai.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Tomo Pačėso treniruojami dvidešimtmečiai 63:56 (5:17, 16:17, 20:14, 22:8) palaužė Juodkalnijos rinktinę.

Lietuviai jau rungtynių pradžioje leido varžovams smarkiai pabėgti į priekį, kuomet net aštuonias minutes negalėjo pelnyti taškų „iš žaidimo“ (1:14, 8-ąją min.).

Dar trečiame ketvirtyje juodkalniečiai turėjo rekordinį 14 taškų pranašumą, tačiau Martynas Paliukėnas, Mindaugas Kačinas ir Vaidas Kariniauskas smeigė po tritaškį, Tauras Jogėla pridėjo dvitaškį ir lietuviai „nukirpo“ šį deficitą perpus (38:45, 27-ąją min.).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui varžovai pataikė dvitaškį, bet, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutiniai jų taškai (56:52). Po V. Kariniausko dvitaškio likus minutei, lietuviai pirmą kartą persvėrė rezultatą, o netrukus Simonas Lekys tritaškiu padėjo tašką šiame mače.

Juodkalnija: Marko Mugosa 16 (9 atk. kam.), Danilo Nikoličius 12, Milošas Latkovičius 11, Vukota Pavičius 10 (9 atk. kam.).

Lietuva: Mindaugas Kačinas 15, Vaidas Kariniauskas 11, Martynas Paliukėnas 10,  Simonas Lekys ir Tauras Jogėla po 8.

Kitas rungtynes lietuviai antradienį 20:15 val. žais su Turkijos rinktine.