Lietuvos studentų krepšinio rinktinė universiadoje nepateko į pusfinalį

Kazanėje (Rusija) vykstančių 27-ųjų pasaulinių studentų vasaros žaidynių (universiados) vaikinų krepšinio turnyro ketvirtfinalyje sekmadienį Lietuvos rinktinė 55:60 (20:11, 8:15, 17:14, 10:20) pralaimėjo Australijos krepšininkams ir nepateko į pusfinalį.
A. Juškevičius, A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Lietuviai po dviejų kėlinių pirmavo 28:26, o po trijų – 45:40. Paskutiniame ketvirtyje australams pavyko persverti rezultatą savo naudai ir 37-ąją min. jie pirmavo 55:49. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, mūsų šalies krepšininkai išlygino rezultatą 55:55, tačiau per likusį laiką Australijos komanda pelnė penkis taškus be atsako ir išplėšė pergalę.

Pirmąją nesėkmę universiadoje patyrusiai Lietuvos rinktinei po 16 taškų pelnė Vytenis Čižauskas ir Adas Juškevičius, 6 – Šarūnas Vasiliauskas, po 5 – Vytenis Lipkevičius ir Gediminas Orelikas, 4 – Adomas Drungilas, 2 – Eimantas Bendžius, 1 – Vaidas Čepukaitis.

Australijos ekipoje 14 taškų surinko Ryanas Broekhoffas.

Lietuvos rinktinė, kurią treniruoja Dainius Adomaitis, pirmajame etape iškovojo penkias pergales iš tiek pat galimų.

Dėl 5–8 vietų pirmadienį lietuviai žais su Estijos krepšininkais.