Lietuvos 19-mečiai dramatiškoje kovoje išplėšė bronzos medalius

Prieš metus Lietuvoje vykusiame Europos čempionate sidabro medalius iškovoję Lietuvos jauniai planetos pirmenybėse pasidabino bronzos apdovanojimais.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Tomo Masiulio treniruojami 19-mečiai mažajame finale po dramatiškos ir pratęsimo pareikalavusios kovos 106:100 (21:18, 21:16, 14:28, 29:23, 21:15) patiesė Australijos bendraamžius ir į Lietuvą grįš su apdovanojimais.

Nuostabaus grožio finalo rungtynėse Lietuvos krepšininkai įpusėjus antrajam kėliniui buvo įgiję net 17 taškų pranašumą (38:21), tačiau jo neišlaikė ir svarbiausiomis minutėmis buvo priversti vytis varžovus.

Įspūdingą spurtą 36:10 surengę Australijos krepšininkai baigiantis trečiajam kėliniui įgijo 9 taškų pranašumą ir atrodė, kad bronzos medaliai gali išsprūsti iš lietuvių rankų.

Vis dėlto lemiamą ketvirtį puikiai sužaidę mūsiškių lyderiai Marius Grigonis bei Tomas Dimša trimis tritaškiais panaikino varžovų deficitą ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (73:72).

Australams pristabdžius snaiperius, lyderio vaidmens ėmėsi 8 taškus paeiliui pelnęs Lukas Lekavičius. Vis dėlto, Dantes Exumo pastangomis australai neleido lietuviams galutinai perimti iniciatyvos ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per jį Lietuvos krepšininkai vėl atrado savo žaidimą, o beveik be keitimų rungtyniavęs Exumas jau buvo pernelyg pavargęs, kad išplėštų savo komandai pergalę.

Lietuvos 19-mečiai Prahoje gynė prieš dvejus metus Jono Valančiūno ir kompanijos iškovotą planetos čempionų titulą. Kelią į finalą mūsiškiams pastojo JAV krepšininkai.

Australija: Dante Exumas 28, Dane'as Pineau 20 (17 atk. kam.), Felixas Kalau Von Hofe'as 16, Anthony Fisheris 14.

Lietuva: Tomas Dimša 19, Marius Grigonis 17, Lukas Lekavičius 16, Martinas Gebenas 12 (9 atk. kam.), Simas Raupys 12.