Europos čempionių titulas – Ispanijos krepšininkėms

Prancūzijoje surengto 34-ojo Europos moterų krepšinio čempionato nugalėtoja tapo Ispanijos rinktinė. Jo sekmadienį finale po atkaklios kovos 70:69 (21:12, 15:23, 17:20, 17:14) įveikė varžybų šeimininkes Prancūzijos krepšininkes.

Po dviejų kėlinių ispanės pirmavo 36:35, o po trijų kėlinių atsiliko 53:55. Likus žaisti 4 min., rezultatas buvo lygus 63:63. Po to ispanės atitrūko 68:64 ir nebeleido varžovėms persverti rezultato. Beje, paskutiniuosius septynis taškus Ispanijos rinktinei pelnė Sancho Lyttle.

Nugalėtojų komandai 21 tašką pelnė Alba Torrens (tritaškiai – 4/6), 20 – S. Lyttle (11 atk. kam.), 8 – Marta Xargay.

Olimpinei vicečempionei Prancūzijos komandai 25 taškus pelnė Sandrine Gruda, 11 – Celine Dumerc, 9 – Emilie Gomis, 8 – Isabelle Yacoubou.

Naudingiausia čempionato žaidėja išrinkta iš Sent Vinsento ir Grenadinų kilusi vidurio puolėja S. Lyttle. Be jos, į simbolinį penketą dar pateko ispanė A. Torrens, prancūzės C. Dumerc ir I. Jacoubou bei švedė Frida Eldebrink.

Visas devynerias rungtynes laimėjusios ispanės Europos čempionėmis tapo antrą kartą. Pirmą kartą jos Senojo žemyno čempionate triumfavo 1993 metais. 2001 ir 2009 metų Europos čempionės prancūzės sidabrą pelnė ketvirtą kartą.

Kaip jau skelbėme, bronzos medalius pelnė Turkijos komanda, rungtynėse dėl trečiosios vietos 92:71 įveikusi Serbijos krepšininkes.

Lietuvos rinktinė tarp šešiolikos komandų liko keturiolikta.

1–6 vietas užėmusios komandos dalyvaus 2014 metų pasaulio čempionate.

Galutinė rikiuotė: 1. Ispanija; 2. Prancūzija; 3. Turkija; 4. Serbija; 5. Baltarusija; 6. Čekija; 7. Švedija; 8. Italija; 9. Didžioji Britanija; 10. Juodaklnija; 11. Kroatija; 12. Slovakija; 13. Rusija; 14. LIETUVA; 15. Latvija; 16. Ukraina.

2015 metų Europos moterų krepšinio čempionatas vyks Vengrijoje ir Rumunijoje.