Konfederacijų taurė – Brazilijos futbolininkų rankose (nuotraukos)

Fredas pelnė du įvarčius FIFA Konfederacijų taurės turnyro finale ir Brazilijos rinktinė tapo pajėgiausia prestižinių varžybų komanda. Turnyro organizatoriai rungtynėse dėl trofėjaus 3:0 (2:0) nepaliko vilčių Europos ir pasaulio čempionei Ispanijai.
SIPA/Scanpix nuotr.

Vieną įvartį nugalėtojams pelnė Neymaras, o pastaraisiais metais futbolo pasaulyje dominavę ispanai nesugebėjo niekuo prilygti brazilams legendiniame Marakanos stadione.

Brazilijos rinktinė laimėjo Konfederacijų taurę trečią kartą iš eilės ir ketvirtą per devynis organizuotus turnyrus. 2005 metais Vokietijoje jie finale įveikė Argentiną, 2009 metais pranoko JAV.

Triumfavę šiemet, Luizo Felipe Scolari auklėtiniai nusiuntė žinutę futbolo pasauliui: Brazilija grįžta į elitą.

22 vietą pasaulio reitinge užimantys brazilai – tai žemiausia vieta šalies futbolo istorijoje – nepaliko vilčių pasaulio čempionams ir tai padarė stadione, kuriame kitais metais vyks pasaulio čempionato finalas.

Sėkmingas pasirodymas Konfederacijų taurės turnyre suteikė brazilams viltį, kad kitais metais jų šalyje vyksiančiose planetos pirmenybėse Brazilija bus viena pagrindinių kandidačių laimėti titulą.

Finale ispanai atsiliko nuo dvikovos pradžios – Fredas jau antrą dvikovos minutę gulėdamas baudos aikštelėje nukreipė kamuolį į Ikero Casillaso ginamus vartus.

Atsidūrę priekyje šeimininkai nesustojo – nuolat spausdami ispanus visoje aikštėje neleido jiems demonstruoti savo žaidimo ir kurti pavojingų atakų.

Prieš pertrauką brazilai padidino atotrūkį – per greitą ataką Neymaras galingu smūgiu pelnė ketvirtą savo įvartį turnyre. Prieš pat šį epizodą brazilas Davidas Luizas išmušė kamuolį jau riedantį į vartus – Juanas Mata jau buvo įveikęs brazilų vartininką Julio Cesarą.

Iš karto po pertraukos Fredas dar kartą pradžiugino Rio de Žaneire rungtynes stebėjusius žiūrovus – smūgiu iš maždaug 15 metrų puolėjas pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Ispanai turėjo galimybę priartėti, kai teisėjas skyrė 11 metrų baudinį po Marcelo pražangos prieš Jesusą Navasą. Vis dėlto Sergio Ramoso smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

68 minutę Gerardas Pique po pražangos prieš Neymarą – būsimą komandos draugą „Barcelona“ klube – buvo išvytas iš aikštės, ir Ispanijos rinktinė prarado galimybes kovoti dėl pergalės.

Brazilija yra sėkmingiausia visų laikų Konfederacijų taurės turnyro rinktinė. Tačiau iki šiol nė karto šį turnyrą, kuriame rungiasi visų žemynų čempionai, laimėjusi rinktinė netapdavo pasaulio čempione.

Brazilai išsaugojo įspūdingą seriją – nuo 1975 metų jie nepralaimi žaisdami namie, neskaičiuojant draugiškų rungtynių.

2008 ir 2012 metų Europos bei 2010 metų pasaulio čempionai ispanai pralaimėjo pirmą kartą po 29 rungtynių. Pastarąjį kartą jie pralaimėjimo kartėlį, neskaitant draugiškų susitikimų, patyrė prieš daugiau nei trejus metus – per pirmas pasaulio pirmenybių rungtynes 2010 metų birželį 0:1 netikėtai pralaimėjo Šveicarijai.