Italai reabilitavosi mušdami baudinius – įveikė Urugvajų

Italijos futbolininkams antrą kartą per keturias dienas teko stoti prie 11 metrų žymos, ir šį kartą jie iškovojo pergalę. FIFA Konfederacijų taurės turnyre italai užėmė trečią vietą, Urugvajaus rinktinė liko ketvirta.
Scanpix nuotr.

Dvikova tarp Italijos ir Urugvajaus baigėsi 2:2 (1:0), o per pratęsimą nė vienai komandai įmušti nepavyko.

Baudinių serijoje Urugvajaus rinktinė smūgiavo pirma, tačiau nepirmavo nė karto – jau pirmuoju bandymu Diego Forlano smūgį atrėmė Gianluigi Buffonas.

Vėliau G. Buffonas atrėmė ketvirtą ir penktą urugvajiečių smūgius – Martino Cacereso ir Walterio Gargano – taip padovanodamas savo rinktinei pergalę.

Laimėję italai reabilitavosi po nesėkmės pusfinalyje – ketvirtadienį jie per baudinių seriją 6:7 pralaimėjo Ispanijos rinktinei.

Italija dukart pirmavo, tačiau Urugvajaus rinktinę abu sykius gelbėjo Edinsonas Cavani.

Italus į priekį išvedė Davide‘as Astori (24 minutę) ir Alessandro Diamanti (73 min.), o E. Cavani rezultatus abu kartus išlygino 58 ir 78 minutėmis.

Paskutines 10 pratęsimo minučių Urugvajaus rinktinė turėjo kiekybinę persvarą – už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvytas italas Riccardo Montolivo.

Trečia vieta yra geriausias Italijos rinktinės pasiekimas Konfederacijų taurės turnyre – prieš ketverius metus debiutavę prestižinėse varžybose, italai baigė pasirodymą po grupių etapo.

Pietų Amerikos čempionė Urugvajaus rinktinė pakartojo 1997 metų pasiekimą – tuomet vienintelį kartą šiame turnyre varžęsi urugvajiečiai kaudamiesi dėl trečiosios vietos pralaimėjo Čekijai.