Ispanijos rinktinė – Konfederacijų taurės turnyro finale

Dėl FIFA Konfederacijų taurės sekmadienį susikaus šeimininkė Brazilija ir Europos bei pasaulio čempionė Ispanija.
Scanpix nuotr.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį, kai antrajame pusfinalyje Ispanijos rinktinė per baudinių seriją 7:6 įveikė Europos vicečempionus italus.

Per pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą nė viena komanda nepasižymėjo.

Italus už galvos griebtis privertė Leonardo Bonucci. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų, o netrukus įvartį nuo 11 metrų žymos pelnęs Jesusas Navasas išvedė ispanus į finalą.

Iki L. Bonucci smūgio abiejų rinktinių žaidėjai realizavo po šešis baudinius.

Ispanijos rinktinė pakartojo 2012 metų Europos čempionato sėkmę – tuomet finale Vicente del Bosque auklėtiniai 4:0 pranoko italus ir antrus metus iš eilės tapo Senojo žemyno čempionais.

Šios rinktinėms po metų pertraukos susitikus Brazilijoje, vaizdas aikštėje buvo kitoks – italų treneris Cesare Prandelli nusprendė žaisti trimis gynėjais, ir tai davė vaisių.

Italijos rinktinė pirmame kėlinyje į vartus smūgiavo devynis kartus, ispanai – vos du. Christianas Maggio turėjo tris galimybes pelnyti įvarčius galva, tačiau italų rinktinės saugui vis pritrūkdavo sėkmės.

Po pertraukos ispanai susigrąžino iniciatyvą, bet to paversti įvarčiu nepavyko.

Per pratęsimą abi rinktinės po kartą sudrebino vartus. Iš pradžių Emanuele Giaccherini galingu smūgiu kamuolį pasiuntė į virpstą. Besibaigiant antram pratęsimui Xavi tolimu smūgiu buvo arti tikslo – kamuolį į virpstą nukreipė italų vartininkas Gianluigi Buffonas.

Per baudinių seriją vartininkai neturėjo galimybių pasižymėti – visi 12 smūgių iki L. Bonucci bandymo buvo užtikrinti.

Šios rinktinės prie 11 metrų žymos stojo ir 2008 metų Europos čempionato ketvirtfinalyje – tuomet ispanai laimėjo 4:2.

Sekmadienį Rio de Žaneire vyksiančiame finale ispanai rungsis su dviejų pastarųjų Konfederacijų taurės turnyrų nugalėtojais brazilais, o prieš tai Salvadoro mieste Urugvajaus ir Italijos rinktinės varžysis dėl trečiosios vietos.