Europos olimpiniame festivalyje Lietuvai atstovaus 54 sportininkai

Liepos 14–19 dienomis Utrechte (Olandija) vyksiančiame XII Europos jaunimo (13–18 metų) vasaros olimpiniame festivalyje Lietuvai atstovaus 54 sportininkai, o mūsų šalies delegaciją kartu su treneriais, medikais, teisėjais ir misijos vadovais sudarys 78 asmenys.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Lietuviai dalyvaus šešių sporto šakų varžybose – lengvosios atletikos (18 sportininkų), plaukimo (12), dziudo (10), dviračių sporto (6), teniso (4) ir gimnastikos (4) varžybose. Mūsų šalies atstovai krepšinio, rankinio ir tinklinio varžybose nedalyvaus – nepateko pagal reitingus.

Misijos vadovo pareigos patikėtos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vyriausiajam referentui vasaros sporto šakoms Einiui Petkui.

Lietuvos delegacija bus patvirtinta ketvirtadienį vyksiančiame LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje.

Delegacijos kapitonu ir vėliavnešiu išrinktas 17-metis dziudo imtynininkas alytiškis Rokas Nenartavičius, kuris Estijos sostinėje Taline vykusiame Europos jaunių (iki 17 metų) čempionate svorio kategorijoje iki 90 kg sekmadienį iškovojo sidabro medalį. Beje, R. Nenartavičius 2011 metais Trabzone (Turkija) vykusiame olimpiniame festivalyje užėmė penktąją vietą.

Dalyvavimas šių metų vasaros olimpiniame festivalyje Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui kainuos 700 tūkst. litų.

„Investuotos didelės lėšos, todėl norisi, kad jaunieji sportininkai būtų gerai pasirengę šioms varžyboms ir galėtų pasirodyti garbingai“, – trečiadienį Vilniuje surengtame jaunimo rinktinės vadovų pasitarime pažymėjo LTOK generalinio direktoriaus pavaduotojas Kazys Steponavičius.

Lietuvos delegacijos nariai į Olandiją išskris užsakomuoju reisu iš Vilniaus oro uosto liepos 13 dieną. Prieš išvykimą bus surengtos sportininkų palydėtuvės. Lietuvos delegacija į Vilnių grįš liepos 20-ąją.

Festivalyje iš viso dalyvaus apie 2300 jaunųjų sportininkų iš visų 49 Senojo žemyno šalių.

Lietuvos atstovai Europos jaunimo olimpiniame vasaros festivalyje dalyvaus 11-ąjį kartą. Iš dešimties mūsiškiai grįžo su medaliais. Mūsų šalies sportininkai šiuose festivaliuose jau iškovojo 11 aukso, 10 sidabro ir 22 bronzos medalius.

Prieš dvejus metus Trabzone vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje lietuviai iškovojo net dešimt medalių – po tris aukso ir bronzos bei keturis sidabro. Beje, plaukikė Rūta Meilutytė pelnė visų trijų spalvų medalius. Varžybos Turkijoje lietuviams buvo sėkmingiausios per visą olimpinių festivalių istoriją. Lietuvos rinktinė, kurią sudarė 51 sportininkas, medalių lentelėje užėmė dešimtąją vietą.