Lietuvos dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse triumfavo A. Šilinytė

Utenoje surengto Lietuvos dviračių plento čempionato moterų grupines lenktynes sekmadienį laimėjo Agnė Šilinytė. Lietuvoje registruotai Italijos komandai „Pasta Zara-Cogeas“ atstovaujanti 22-ejų metų dviratininkė 84 km (8 ratai po 12 km) nuvažiavo per 2 val. 22 min. 56,1 sek. (vid. greitis – 35,3 km/h).
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Iš Panevėžio kilusi trenerio Valerijaus Konovalovo auklėtinė šalies čempione tapo pirmą kartą.

Sidabro medalį pelnė Utenos daugiafunkcio sporto centro (DSC) atstovė Karolina Pernavienė. 21-erių metų dviratininkė nuo nugalėtojos atsiliko 2,2 sek.

Šios dvi sportininkės atitrūko nuo grupės trečiajame rate. 3-8 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko daugiau nei penkiomis minutėmis.

„Pagrindinis mūsų komandos tikslas buvo iškovoti šalies čempionės marškinėlius antrus metus iš eilės. Džiaugiuosi, kad tai pavyko padaryti, – naujienų agentūros ELTA korespondentui po finišo sakė A. Šilinytė. – Mano pagrindinė varžovė Karolina Pernavienė porą kartų bandė atitrūkti, todėl teko paplušėti dėl pergalės. Tai, kad varžovės mūsų nebepavys, tapo aišku iki finišo likus dviems ratams.“

A. Šilinytė, kurios pirmoji trenerė – Loreta Zopelienė, „Pasta Zara-Cogeas“ komandai atstovauja antrą sezoną. „Esame labai jauna komanda, visos labai gerai sutariame. Tikiuosi, kad liksiu šioje komandoje ir kitą sezoną. Labai noriu sparčiai tobulėti ir patekti į geriausių pasaulio dviratininkių dešimtuką“, – sakė naujoji Lietuvos čempionė.

Beje, pastarieji du mėnesiai A. Šilinytei buvo nesėkmingi – per lenktynes Čekijoje ją parbloškė motociklas, o po to Rusijoje vykusiose daugiadienėse lenktynėse jai sulūžo dviratis jau pirmajame etape.

Pagrindinis A. Šilinytės šio sezono startas – liepos 18–21 dienomis Čekijoje vyksiantis Europos dviračių plento čempionatas.

Bronzos medalį iškovojo A. Šilinytės komandos draugė Edita Janeliūnaitė (+5.16,8). Ji trečia buvo ir 2009 metų Lietuvos čempionate. Ketvirta finišavo Roberta Pilkauskaitė (Utenos DSC, +5.17,5), penkta – į dviračių sportą sugrįžusi Daiva Tušlaitė (Panevėžio KKSC-DSK „Fortūna“, +5.20,6), šešta – Eglė Zablockytė („Chirio Forno d'Asolo“, +5.43,1), septinta – Silvija Latožaitė („Pasta Zara-Cogeas“, +5.47,3), o aštunta – Kristina Norvaišaitė (Panevėžio KKSC-DSK „Fortūna“, +5.48,6).

2005 ir 2012 metų šalies grupinių lenktynių čempionė Inga Čilvinaitė („Pasta Zara-Cogeas“, +9.06,3) užėmė dešimtąją vietą. Beje, Inga penktadienį laimėjo atskiro starto lenktynes.

Iš viso grupinėse lenktynėse dalyvavo 18 dviratininkių.

Veteranų grupinėse lenktynėse greičiausias buvo Elijus Čivilis. Jis 72 km nuvažiavo per 1 val. 46 min. 3,1 sek.

Nepasisekė iš Italijos į čempionatą atvykusiam Raimondui Rumšui. Lenktynių favoritui, likus iki finišo apie 200 metrų, nukrito dviračio grandinė. 2002 metais „Tour de France“ lenktynėse trečiąją vietą užėmęs dviratininkas finišą pasiekė varydamas dviratį. R. Rumšas tarp visų veteranų liko ketvirtas.