Urugvajus įveikė Nigeriją, ispanai į Taičio vartus įmušė 10 įvarčių

Konfederacijų taurės turnyre ketvirtadienio vakarą buvo tęsiamos kovos B grupėje. Rio de Ženeiro garsiajame „Maracana“ stadione pasaulio ir Europos čempionė Ispanijos rinktinė antro turo rungtynėse egzaminavo vieną silpniausių įmanomų varžovių – Taičio komandą, kuri yra Okeanijos zonos čempionė.

Ispanai iškovojo pergalę 10:0 (4:0) ir laimėjo antras FIFA Konfederacijų taurės turnyro rungtynes.

Tris įvarčius Ispanijos rinktinei pelnė Davidas Villa, dukart pasižymėjo Davidas Silva, kartą – Juanas Mata.

Ispanijos rinktinė dominavo aikštėje žaisdama su Okeanijos čempione, kuri savo sudėtyje  turi tik vieną profesionalų futbolininką.

Pirmą įvartį F. Torresas įmušė sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes. Kiek vėliau pirmajame kėlinyje per aštuonių minučių atkarpą Ispanija pelnė tris įvarčius, o antrajame kėlinyje tiek pat kartų pasižymėjo per devynių minučių atkarpą.

Nepaisydami įvarčių gausos, ispanai demonstravo pagarbą varžovams – po įvarčių retai net nusišypsodavo.

Taičio rinktinei tai buvo pirmos rungtynės istorijoje su Europos rinktine. 10 praleistų įvarčių yra prasčiausias rezultatas šalies futbolo rinktinės istorijoje – tiek pat įvarčių jie buvo praleidę ir prieš devynerius metus žaisdami su Naująja Zelandija.

Nepaisydami pralaimėjimo, Taičio futbolininkai džiaugėsi keisdami marškinėliais su pasaulio čempionais, o Rio de Žaneiro legendiniame Marakanos stadione išlydėjo pralaimėtojus plodami atsistoję.

Taitis per dvejas rungtynes praleido 16 įvarčių – prieš tai jie 1:6 neprilygo Nigerijai.

Ispanijos rinktinė laimėjo abejas B grupės rungtynes.

Urugvajus įveikė Nigerijos komandą

Kaip rašo Delfi.lt, kitose B grupės rungtynėse Urugvajaus rinktinė 2:1 (1:1) įveikė Nigerijos komandą ir taip pat beveik užsitikrino bilietą į pusfinalį, nes nors dabar pietų amerikiečiai ir afrikiečiai turi po vienodai taškų (po 3), paskutiniame ture urugvajiečių lauks mačas su Taičiu, o Nigerijos atstovų – su pasaulio čempione Ispanija.

Urugvajaus pergalę nulėmė puikus jubiliejines, 100-ąsias, rungtynes už rinktinę žaidusio Diego Forlano pasirodymas: paskutiniuose 12-oje susitikimų įvarčių nemušęs puolėjas šį kartą ne tik pasižymėjo pats, bet ir atliko rezultatyvų perdavimą. Būtent po jo 19 min. įvartį iš arti pelnė Diego Lugano – 1:0.

Vis dėlto 37 min. Nigerijos futbolininkams pavyko rezultatą išlyginti, kai taiklus buvo Londono „Chelsea“ klubo saugo Johno Obi Mikelio smūgis – 1:1. Tačiau antrojo kėlinio pradžioje, 51 min., greitos kontratakos metu stipriu šūviu į artimą viršutinį vartų kampą savo įvartį pagaliau pelnė D. Forlanas – 2:1.

Nepaisant to, kad iki dvikovos pabaigos dar buvo likę pakankamai daug laiko, ir Nigerijos vyrų spaudimo, jiems rezultato išlyginti nebepasisekė. Be to, 70 min. Edisonas Cavani galėjo įtvirtinti saviškių pergalę, bet iššokęs vienas prieš varžovų vartininką, smūgiavo per aukštai.