Konfederacijų taurė: Italijos ir Ispanijos rinktinių pergalės (papildyta)

Mario Balotelli įvartis antrajame kėlinyje išplėšė pergalę Italijos futbolo rinktinei FIFA Konfederacijų taurės turnyre. Sekmadienį vakare italai Rio de Žaneiro miesto stadione 2:1 (1:1) nugalėjo Meksikos rinktinę.
Scanpix
Scanpix

Pasiekę pergalę italai pavijo A grupėje pirmaujančius turnyro šeimininkus brazilus, kurie šeštadienį 3:0 įveikė Japoniją.

Pergalingą įvartį M. Balotelli įmušė 78-ą dvikovos minutę, kai įveikęs du varžovus pasiuntė kamuolį į vartus iš maždaug 10 metrų.

„AC Milan“ atstovaujantis M. Balotelli pastaruoju metu demonstruoja įspūdingą sportinę formą. Jau pasibaigusiame Italijos čempionate jis per 13 rungtynių pelnė net 12 įvarčių ir sėkmingą seriją pratęsė Konfederacijų taurės turnyre.

Šiose rungtynėse pirmieji pasižymėjo italai. 27-ą minutę po pražangos prieš M. Balotelli iš maždaug 30 metrų Andrea Pirlo įspūdingu baudos smūgiu išvedė Italijos rinktinę į priekį. A. Pirlo tai buvo šimtosios rungtynės vilkint nacionalinės komandos marškinėlius.

Džiaugtis persvara Europos vicečempionai galėjo septynias minutes. Italas Andrea Barzagli suklydo gynyboje ir praradęs kamuolį neleistinai sustabdė Gio dos Santosą baudos aikštelėje. Smūgį nuo 11 metrų žymos sėkmingai atliko „Manchester United“ puolėjas Javieras Hernandezas.

Italijos rinktinė daugiau laiko kontroliavo kamuolį (57% prieš 43%) ir dažniau smūgiavo į vartus (14 smūgių prieš 10).

Nesunki ispanų pergalė

FIFA Konfederacijų taurės turnyro A grupėje pirmauja po pergalę iškovojusios Brazilijos ir Italijos rinktinės. Brazilai kitas rungtynes žais trečiadienį su Meksika, kiek vėliau tą pačią dieną italų lauks japonų iššūkis.

Vėlyvu metu vykusiame pirmame B grupės mače susitiko pasaulio ir Europos čempionai ispanai ir urugvajiečiai. Nesunkią pergalę rezultatu 2:1 (2:0) iškovojo Vicente Del Bosque auklėtiniai.

Jau nuo pat rungtynių pradžios Europos čempionai pradėjo demonstruoti sau įprastą futbolą ir dominavo aikštėje. Pirmasis pavojingas epizodas buvo sukurtas 10–ąją minutę, kuomet į Urugvajaus vartų virpstą kamuolį pataikė Cescas Fabregasas.

Ilgai laukti pirmojo įvarčio neprireikė: vos po dešimties minučių Urugvajaus rinktinės vartininkas jau kamuolį traukė iš savų vartų. Įvartį pelnė Pedro, kurio smūgiuojamas kamuolys pataikė į Diego Lugano, o nuo gynėjo į vartus – 1:0.

Ispanai po įvarčio ir toliau kontroliavo kamuolį, tačiau 30–ąją minutę urugvajiečiai sukūrė pirmąjį pavojingą išpuolį, kuomet Luisas Suarezas į baudos aikštę pakėlė kamuolį, o Edinsono Cavani galva smūgiuojamas kamuolys pataikė tiesiai į Ikerą Casillasą.

32–ąją minutę į Urugvajaus rinktinės vartus krito ir antrasis įvartis. Po puikaus C. Fabregaso perdavimo pasižymėjo puolėjo pozicijoje žaidžiantis Roberto Soldado – 2:0. Per likusį pirmojo kėlinio laiką ispanai turėjo progų pasižymėti, tačiau rezultatas nebe pakito.

Antrajame kėlinyje Ispanijos „tiki–taka“ žaidimas ir toliau tęsėsi ir prie Fernando Muslera vartų buvo sukurta daug pavojingų epizodų. Vis dėlto ispanams šiame susitikime nepavyko daugiau pelnyti įvarčio, tačiau rezultatą 88–ąją minutę sušvelnino Luisas Suarezas, kuris tolimu baudos smūgiu nuginklavo I. Casillasą – 2:1.