FIFA Konfederacijų taurės turnyrą pergale pradėjo brazilai

Brazilijos futbolininkai iškovojo pergalę per FIFA Konfederacijų taurės turnyro atidarymo rungtynes. Brazilijos miesto stadione šeimininkai 3:0 (1:0) nugalėjo Azijos čempionę Japonijos rinktinę.
Scanpix
Scanpix

Brazilai įvartį pelnė trečią dvikovos minutę – įspūdingu tolimu smūgiu kamuolį į vartų tinklą pasiuntė naujasis „Barcelona“ puolėjas Neymaras. 21 metų šalies futbolo žvaigždei tai buvo pirmasis įvartis nacionalinėje komandoje po devynerių rungtynių.

Iš karto po pertraukos, 48 dvikovos minutę, antrą įvartį šeimininkams pelnė Paulinho. 24 metų saugas karjeros pradžioje rungtyniavo ir Lietuvoje – 2006–2007 metais jis vilkėjo jau nebeegzistuojančio „FC Vilniaus“ klubo marškinėlius.

Paskutinį dvikovos įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką per greitą ataką įmušė Jo, kuris aikštėje pasirodė likus mažiau nei 10 minučių iki susitikimo pabaigos.

Brazilijos rinktinė daugiau laiko kontroliavo kamuolį (63 proc. prieš 37 proc.) ir dažniau atakavo varžovų vartus (14 smūgių prieš 10).

Šiemet turnyrą organizuojanti Brazilija gina titulą – Konfederacijų taurę brazilai laimėjo per du pastaruosius turnyrus 2005 ir 2009 metais.

A grupėje, be brazilų ir japonų, rungiasi Meksika bei Italija. Šios dvi rinktinės tarpusavyje varžysis sekmadienio vakarą, rungtynes tiesiogiai 22 val. transliuos LRT televizija.

Į pusfinalį pateks dvi pajėgiausios grupės rinktinės.

FIFA Konfederacijų taurės turnyre kovoja aštuonios rinktinės, suskirstytos į dvi grupes. Turnyras tęsis iki birželio 30 dienos, visas rungtynes tiesiogiai transliuos LRT televizija ir LRT kultūros kanalas.