Lietuvos treko dviratininkai Portugalijoje iškovojo aštuonis medalius

Portugalijoje vykusiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Trofeu Internacional Municipio de Anadia“ Lietuvos atstovai iškovojo aštuonis medalius – po tris aukso ir sidabro bei du bronzos.
V. Lendelis, AFP/Scanpix nuotr.

Vasilijus Lendelis pasipuošė dviem aukso, Simona Krupeckaitė – vienu aukso ir vienu sidabro, Miglė Marozaitė dviem sidabro, o Svajūnas Jonauskas – dviem bronzos medaliais.

V. Lendelis sprinto rungties (16 dalyvių) finale 2–0 įveikė kanadietį Stephaną Ritterį, o S. Jonauskas kovoje dėl bronzos taip pat 2–0 nugalėjo olandą Samą Ligtlee.

Ketvirtfinalyje V. Lendelis įveikė belgą Ayrtoną de Pauwą, o S. Jonauskas – ispaną Juaną Peraltą. Pusfinalyje Lietuvos dviratininkai lenktyniavo tarpusavyje. Pergalę 2–1 iškovojo V. Lendelis.

Atrankoje V. Lendelis (10,085 sek.) buvo antras, o S. Jonauskas (10,187 sek.) – trečias.

V. Lendelis laimėjo keirino (16 dalyvių) finalą. Antras finišavo S. Ligtlee, o trečias – S. Jonauskas.

Pirmajame atrankos važiavime V. Lendelis buvo trečias, o trečiajame važiavime S. Jonauskas finišavo pirmas. Po to V. Lendelis laimėjo pirmąjį paguodos važiavimą ir pateko į pusfinalį. Jo pirmajame važiavime V. Lendelis finišavo pirmas, o antrajame važiavime S. Jonauskas buvo trečias.

Moterų sprinto (8 dalyvės) finale S. Krupeckaitė 2–0 įveikė M. Marozaitę. Trečiąją vietą užėmė 2015 metų Europos sprinto čempionė ir pasaulio vicečempionė olandė Elis Ligtlee.

Ketvirtfinalyje S. Krupeckaitė nugalėjo kanadietę Tegan Cochrane, o M. Marozaitė – italę Glorią Manzoni. Pusfinalyje S. Krupeckaitė 2–0 nugalėjo E. Ligtlee, o M. Marozaitė – taip pat 2–0 belgę Nicky Degrendelę.

Atrankoje M. Marozaitė (11,003 sek.) buvo pirma, o S. Krupeckaitė (11,038 sek.) – antra.

Moterų keirino finalą laimėjo N. Degrendele. S. Krupeckaitė finišavo antra, o Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionė ir dukart Europos čempionė E. Ligtlee – trečia. M. Marozaitė užėmė šeštąją vietą.

Pirmajame pusfinalio važiavime M. Marozaitė buvo antra, o antrajame važiavime S. Krupeckaitė finišavo pirma.

Moterų 500 m atskiro starto lenktynėse (6 dalyvės) M. Marozaitė (35,003 sek.) pelnė sidabro medalį. Auksą iškovojo E. Ligtlee (34,89 sek.), o bronzą – kanadietė Amelia Walsh (35,715 sek.).

Vyrų 1 km atskiro starto lenktynes (15 dalyvių) laimėjo britas Danielis Bighamas (1.02,466). V. Lendelis (1.04,755) užėmė aštuntąją vietą, o S. Jonauskas (1.05,158) – devintąją.

Moterų skrečo rungtyje (10 km, 40 ratų) Kristina Kazlauskaitė tarp 26 dalyvių liko 14-a.

Jaunimo (iki 23 metų) merginų grupinėse lenktynėse (20 km, 80 ratų, 15 dalyvių) K. Kazlauskaitė buvo devinta, o skrečo rungtyje (10 km, 40 ratų, 16 dalyvių) – 12-a. K. Kazlauskaitė moterų daugiakovės varžybų nebaigė.