Antro medalio link: R. Meilutytė pateko į 100 m plaukimo krūtine rungties finalą

Rūta Meilutytė Kopenhagoje (Danija) vykstančiame Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionate nemažina apsukų. Ji penktadienį 100 m plaukimo krūtine rungties pusfinalio bendroje įskaitoje liko antra ir plauks šios rungties finale.

Antrajame pusfinalyje antrajame takelyje plaukusi 20-metė finišavo per 1.04,95 sek., savo plaukime ir bendroje įskaitoje liko antra ir plauks šios rungties finale. Jis – šeštadienį 18.16 val.

„Esu patenkinta rezultatu. Plaukti buvo lengviau nei ryte, tačiau jėgų netaupiau, nes visos varžovės yra labai pajėgios. Dabar galėsiu pailsėti ir ruoštis finalui. Gerai, kad jis bus tik rytoj, nes šiandien plaukti dar  kartą jau būtų labai sunku“, – po pusfinalio sakė R. Meilutytė

Antro pusfinalio rezultatai, LRT stop kadras

Nuplaukus pusę distancijos, lietuvė užfiksavo tokį pat laiką, kaip ir Jenna Laukkanen – 30,7 sek. Vėliau suomė šiek tiek atitrūko ir finišavo 0,06 sek. greičiau nei mūsiškė sportininkė – 1.04,89 sek.

Bendra pusfinalių įskaita, LRT stop kadras

Penktadienį 100 m plaukimo krūtine rungties atrankoje Rūta Meilutytė plaukė kur kas lėčiau – distanciją įveikė per 1.06,09 sek. ir savo plaukime buvo trečia. Bendroje įskaitoje ji užėmė 9 vietą. Atranką laimėjo panašų laiką užfiksavusi suomė Jenna Laukkanen (1.04,94 sek.).

Šios rungties Europos ir pasaulio rekordas priklauso pačiai R. Meilutytei 1.02,36 min. Tokį pat pasaulio rekordą yra pakartojusi ir jamaikietė Alia Atkinson.

Šiame čempionate Lietuvos plaukikų sąskaitoje – jau trys medaliai. Ketvirtadienį D. Rapšys 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale iškovojo auksą, trečiadienį 200 metrų plaukimo nugara rungtyje – bronzą. Trečiadienį aukso medaliu nudžiugino ir Rūta Meilutytė, sėkmingai finišavusi 50 metrų plaukimo krūtine finale.

Kopenhagoje vyksiančiame Europos plaukimo čempionate dalyvauja visi stipriausi mūsų šalies plaukikai. Tarp jų – Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis, Deividas Margevičius, Ugnė Mažutaitytė, Tadas Duškinas, Povilas Strazdas, Gytis Stankevičius.