Čikagos klubas pergale po trijų pratęsimų pradėjo NHL finalą

Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) čempionato finalo pirmose rungtynėse Čikagos „Blackhawks“ klubas savo aikštėje susitiko su Bostono „Bruins“ komanda, nugalėjo varžovus po trijų pratęsimų rezultatu 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 1:0) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0. Pergalingą įvartį trečio papildomo kėlinuko 13-ą minutę (12:08) pelnė Andrew Shaw.
EPA-ELTA nuotr.

Svečiai iš Bostono beveik iki trečio kėlinio vidurio pirmavo 3:1 po dviejų serbų kilmės kanadiečio Milano Lučičiaus (13:11 ir 20:51 min.) ir vieno Patrice'o Bergerono (46:09) įvarčių, bet savo persvaros neišsaugojo. Čikagiečiai Brandonas Saadas (23:08), Dave'as Bollandas (48:00) ir Johnny Oduya (52:14) išlygino skirtumą (3:3).

Bostono klubo legionieriai čekas Jaromiras Jagras ir latvis Kasparas Daugavinis galėjo išplėšti pergalę saviškiams atitinkamai antrame ir trečiame pratęsimuose. Čekas pataikė į varžovų vartų virpstą, o latvis iš patogios pozicijos prašovė pro šalį.

Šios rungtynės buvo penktos pagal trukmę NHL Stenlio taurės (Stanley Cup) finalų istorijoje - 1 val. 52 min. ir 08 sek. gryno žaidimo laiko.

Rezultatas:

Čikagos „Blackhawks“ - Bostono „Bruins“ - 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 1:0), po 3 pratęsimų, serija 1-0.

Antras finalo serijos susitikimas sekmadienį vėl vyks Čikagoje.