D. Rapšys – 200 m nugara rungties finale

Trečiadienį į Europos plaukimo čempionato baseiną šoko ir Danas Rapšys bei Gytis Stankevičius, kurie plaukė 200 m nugara rungties atrankoje. Puikiai pasirodęs D. Rapšys bendroje įskaitoje liko ketvirtas ir pateko į rungties finalą.
D. Rapšys, Reuters/Scanpix nuotr.

Ketvirtame takelyje startavęs D. Rapšys distanciją įveikė 1.51,63 min. ir tik 0,02 sek. atsiliko nuo plaukimą laimėjusio Izraelio atstovo Yakovo Yan Toumarkino. 22-ejų panevėžiečiui pritrūko vos kelių metrų, kad aplenktų iš paskutiniųjų distanciją užbaigusį varžovą. Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso pačiam D. Rapšiui – 1.50,87 min.

Tame pačiame plaukime varžėsi ir Gytis Stankevičius. Nuliniame takelyje startavęs 23-metis kaunietis 200 metrų įveikė per 1.55,97 min. ir liko aštuntas.

LRT stop kadras

Bendroje atrankos įskaitoje D. Rapšys užėmė ketvirtą vietą bei varžysis trečiadienį 18.16 val. prasidedančiame finale.

„Sekėsi visai neblogai kaip rytiniam plaukimui. Žinojau, kad šio rezultato užteks pakliūti į finalą, ten, manau, viskas bus geriau. Džiaugiuosi, kad gerą rezultatą parodyti pavyko Gyčiui. Smagu plaukti su saviškiais viename plaukime, nes jausmas – kaip treniruotėje“, – juokavo vienas rinktinės lyderių.

Nors ir prarodęs neblogą rezultatą, G. Stankevičius liko toli už finalo borto – užėmė 21-ą vietą tarp 34 startavusių sportininkų.

„Pirmą savo startą vertinu gan gerai. Pavyko pasigerinti savo asmeninį rezultatą, dėl to labai džiaugiuosi. Svarbu, kad nukelti skrydžiai į Daniją neišmušė manęs iš vėžių. Jaučiausi gerai pasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – teigė G. Stankevičius.

Šios rungties Europos rekordas (1.48,20 min.) priklauso lenkui Radoslawui Kaweckiui, kuris bendroje atrankos įskaitoje liko vos šeštas.

D. Rapšys Danijoje vykstančiame čempionate dar varžysis 100 m ir 200 m laisvu stiliumi bei 200 m peteliške rungtyse, o G. Stankevičius 50 m ir 100 m nugara rungtyse.

Trečiadienį ryte 100 metrų peteliške rungtyje nesėkmingai varžėsi Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas. Kiek vėliau į 50 m krūtine rungties pusfinalį pateko Rūta Meilutytė. 50 m krūtine rungties atrankoje taip pat dalyvavo Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, tačiau jie į rungties pusfinalį nepateko

Europos plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionatas vyksta gruodžio 13–17 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje. Lietuvių pasirodymus tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt.