Nei G. Titenis, nei A. Šidlauskas nesivaržys 50 m krūtine rungties pusfinalyje

Trečiadienį Kopenhagoje vykstančiame Europos plaukimo trumpajame 25 metrų baseine čempionate 50 metrų krūtine rungties atrankoje pasirodė du Lietuvos plaukikai – Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.
G. Titenis, AFP/Scanpix nuotr.

Paskutiniame šeštajame plaukime startavusiems sportininkams sekėsi gana skirtingai. Nuliniame takelyje startavęs A. Šidlauskas distanciją įveikė per 27,31 sek. ir plaukime liko tik devintas.

„Dėl nuovargio po kelionės nebuvau pilnai išsijudinęs. Pritrūko ir to, kad pusantros paros negalėjau pajausti vandens. Bet visumoje savijauta nėra bloga, kituose startuose, manau, kad bus viskas gerai“, – optimizmo nestokojo A. Šidlauskas.

Tuo metu aštuntame takelyje plaukęs G. Titenis 50 metrų krūtine įveikė per 26,9 sek. ir savo plaukime liko šeštas.

„Vyksta tikra kova nuo pat pirmųjų atrankos plaukimų. Konkurencija didelė, joje net 3 kartus jau yra pagerintas čempionato rekordas šioje distancijoje. Visada keliu sau tik aukščiausius tikslus ir taip žengiu į priekį. Tiesa, negali visą laiką žinoti, kiek geri bus varžovai, kaip seksis. Savo šios dienos plaukimu esu nepatenkintas. Startas, posūkis, plaukimas – viskas tragiškai. Dabar einu ruoštis, rytoj laukia naujas startas“, – po finišo kalbėjo G. Titenis.

Plaukimą laimėjo sezono lyderis Fabio Scozzoli (25,90 sek.), kuriam priklauso ir Europos rekordas – 25,72 sek.

LRT stop kadras

Italas pademonstravo geriausią laiką ir bendroje atrankos įskaitoje. Tuo metu 28-erių G. Titenis joje liko visai netoli pusfinalio – užėmė 18-ą vietą. Nuo trijų vienodą laiką pademonstravusių, 15-17 vietas pasidalinusių sportininkų, kurie dar turės varžytis papildomoje atrankoje, anykštėnas atsiliko vos 0,09 sek. A. Šidlauskas bendroje įskaitoje liko 35-as iš 54-ių startavusių sportininkų.

G. Titenis šiame Europos čempionate dar startuos 100 m ir 200 m krūtine rungtyse. Identiškose rungtyse varžysis ir 20-metis A. Šidlauskas.

Trečiadienį ryte 100 metrų peteliške rungtyje nesėkmingai varžėsi Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas. Kiek vėliau į 50 m krūtine rungties pusfinalį pateko Rūta Meilutytė.

Europos plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionatas vyksta gruodžio 13–17 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje. Lietuvių pasirodymus tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt.