Graikijos krepšinio čempionato finalas: nutrauktas mačas ir „Panathinaikos“ pergalė

Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkai skandalu pasibaigusiose lemiamose Graikijos čempionato finalo serijos rungtynėse 76:72 (24:17, 11:22, 25:22, 16:11) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ ekipą ir po metų pertraukos susigrąžino šalies čempionų karūną.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 27 sekundes svečiai pirmavo 76:72, tačiau tuomet rezultatu nepatenkinti „Olympiakos“ aistruoliai į aikštę ėmė mėtyti padegamuosius užtaisus.

Vienas jų krito netoli „Panathinaikos“ puolėjo Jono Mačiulio ir kitų jo komandos draugų kojų. Į drabužinę akimirksniu subėgę Atėnų klubo žaidėjai sužeidimų išvengė, o gausios policininkų pajėgos ilgiau nei valandą vijo sirgalius iš arenos.

Galiausiai arbitrai nusprendė rungtynių nebetęsti ir pergalė 76:72 buvo įskaityta „Panathinaikos“ ekipai. Ji laimėjo finalo seriją 3-0 ir iškovojo dešimtąjį čempionų titulą per pastaruosius 11 metų.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Jonas Mačiulis nugalėtojams per 28 minutes pelnė 11 taškų (2/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, po 2 sykius suklydo ir prasižengė bei surinko 7 naudingumo balus.

„Olympiakos“ marškinėlius vilkintis Martynas Gecevičius aikštėje nepasirodė.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 14, Vassilis Spanoulis 13, Kyle`as Hinesas 10 (14 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis 18 (7 atk. kam.), Kostas Tsartsaris 14 (6 rez. perd.), Stephane`as Lasme 12, Jonas Mačiulis 11, Roko Leni Ukičius 10.