R. Meilutytė Barselonoje nenuleido kartelės ir iškovojo dar vieną auksą

16-metė Rūta Meilutytė trečiadienį vakare pratęsė pergalių seriją ir iškovojo dar vieną aukso medalį – antrame „Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybų etape Barselonoje ji triumfavo 100 m krūtine rungtyje.
EPA/ELTA nuotr.

Lietuvės rezultatas 1 min. 5,21sek. Šis rezultatas yra tik 0,01 sek. blogesnis už Europos rekordą, kuris priklauso lietuvei.

Antrąją vietą varžybose iškovojo danė Moeller Rikke Pedersen – 1 min. 6,20 sek., o trečią – japonė Kanako Watanabe (1 min. 8,65 sek.).

Daugkartinė Europos rekordininkė R. Meilutytė trečiadienį be didesnio vargo laimėjo 100 m plaukimo krūtine atranką. Lietuvė distanciją įveikė per 1 minutę 6.09 sekundės ir daugiau nei 2 sek. aplenkė artimiausią varžovę – danę M. R. Pedersen (1:08.31). Trečia atrankoje buvo rusė Irina Novikova (1:09.90).

Šios rungties Europos rekordas priklauso R. Meilutytei ir yra 1 min. 5.20 sek. Lietuvė šį rezultatą pasiekė praėjusį savaitgalį Monake vykusiame pirmajame „Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybų etape, o pasaulio rekordo savininke lieka amerikietė Jessica Hardy (1:04.45 min.).

Antradienį R. Meilutytė Barselonoje jau triumfavo plaukdama 50 m krūtine ir pasiekė dar vieną Europos rekordą.

Pirmajame „Mare Nostrum 2013“ varžybų etape Monake R. Meilutytė sėkmingai plaukė 50 ir 100 m nuotoliuose, plaukdama krūtine – iškovojo 2 aukso medalius.