J. Valančiūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes

Jonas Valančiūnas pakartojo sezono rezultatyvumo ir atkovotų kamuolių rekordus bei surinko daugiausiai naudingumo balų, tačiau jo pastangos nebuvo vainikuotos pergale. Toronto „Raptors“ (17-8) išvykoje 91:96 (30:19, 23:32, 21:19, 17:26) nusileido Los Andželo „Clippers“ (10-15) ir pralaimėjo pirmą kartą po šešių pergalių iš eilės.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

JV per 28 minutes pelnė 23 taškus (7/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 15 kamuolių ir 3 sykius prasižengė. Jis surinko 33 naudingumo balus ir pagerino sezono rekordą, pasiektą pirmose sezono rungtynėse (28 balai). Tada jis irgi pelnė 23 taškus ir atkovojo 15 kamuolių. Abu šie rodikliai jam yra geriausi šį sezoną.

Tai buvo pirmasis Valančiūno dvigubas dublis per ilgiau nei mėnesį. Paskutinį kartą tai jis buvo padaręs lapkričio 10-ąją, mače su Naujojo Orleano „Pelicans“.

Los Andžele lietuvis dominavo iki ilgosios pertraukos, kai per du kėlinius surinko 17 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. JV vėl pasižymėjo pataikydamas tritaškį.

Nepaisant galingo žaidimo baudos aikštelėje, Valančiūnas buvo išimtas iš aikštės, kai iki mačo pabaigos buvo likusios 3 minutės ir 23 sekundės, o rezultatas buvo lygus 84:84. „Clippers“ tada pelnė 4 taškus paeiliui, įskaitant DeAndre Jordano metimą pataisius netaiklų komandos draugo metimą, prasidėjus paskutinei mačo minutei.

Kyle`as Lowry greitai pelnė du taškus su pražanga ir pataikė baudą, priartindamas komandą iki 87:88, o treneris Dwane`as Casey grąžino į aikštę Valančiūną. Visgi kitoje atakoje Milošas Teodosičius smeigė tritaškį ir „Clippers“ susigrąžino persvarą.

Valančiūnas vėl buvo pasodintas ant suolo ir „Raptors“ vėl nudegė kovoje dėl kamuolių. Likus žaisti 9 sekundes Samas Dekkeris stojo prie baudų metimo linijos ir pataikė tik pirmą metimą, bet „Clippers“ atsikovojo kamuolį puolime ir C.J. Williamsas baudų metimais įtvirtino šeimininkų pergalę.

„Clippers“: Louisas Williamsas ir Montrezlas Harrellas po 17, Austinas Riversas 15, DeAndre Jordanas 14 (17 atk. kam.), Miloša Teodosičius (2/9 trit.) ir Samas Dekkeris po 12.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 23 (15 atk. kam.), DeMaras DeRozanas ir Serge'as Ibaka po 17, Kyle'as Lowry 14 (0/8 trit.), C.J. Milesas 13.