Tritaškių krušą atlaikęs „Žalgiris“ sustabdė karščiausią Eurolygos komandą

Ketvirtajame kėlinyje šešių Atėnų „Panathinaikos“ (7-4) tritaškių bangą atlaikęs Kauno „Žalgiris“ (6-5) apkartino sistemos auklėtinio Luko Lekavičiaus sugrįžimą į laikinąją sostinę. Šarūno Jasikevičius auklėtiniai namuose 12,5 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 80:74 palaužė Graikijos klubą bei nutraukė jo penkių pergalių seriją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nuo pat mačo pradžios varžovus vijęsis „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį surinko vos 10 taškų, o kovą po krepšiu dėl atšokusių kamuolių 11-4 laimėjęs „Panathinaikos“ atseikėjo pelnė 20 bei pirmavo dvigubai – 20:10.

Prieš ilgąją pertrauką per penkis taškus priartėję žalgiriečiai driokstelėjo trečiajame kėlinyje. Dusyk krepšį dėjimais iš viršaus sudrebinęs Aaronas White'as pelnė 8 taškus ir inijavo šeimininkų spurtą 13:1, po kurių Jasikevičiaus kariauna pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 50:40.

Jo pabaigoje Kevinas Pangosas smeigė tritaškį, Antanas Kavaliauskas pridėjo du taškus ir per ketvirtį daugiau taškų nei per pirmą pusę surinkęs „Žalgiris“ dominavo aikštėje – 64:47.

Visgi tuomet „Panathinaikos“ į lemiamą šturmą pakilo išsitraukęs toliašaudę artileriją. Prieš tai du tolimus metimus prametęs Nikos Pappas per pusketvirtos minutės susmeigė keturis tritaškius, prie jo prisidėjo po vieną pataikę K. C. Riversas ir Chrisas Singletonas bei „Panathinaikos“ sugrįžo į rungtynes – 67:72.

Pačiu įtempčiausiu metu „Žalgirio“ gretose iniciatyvos ėmėsi kapitonas Paulius Jankūnas, kelissyk į varžovų tritaškius atsakęs metimais iš vidutinio nuotolio bei leidęs žalgiriečiams išsaugoti iniciatyvą savo rankose. Po paskutiniojo jo taiklaus dvitaškio kauniečiai buvo priekyje 74:67.

Prasidėjus paskutinei minutei, komandas teskyrė šeši taškai – 78:72. Pražanga sustabdytas Vasilije Mičičius prie baudų metimų linijos neklydo, iš žaidimo išjungtas Jamesas Gistas prametė abi baudas ir „Žalgiris“ triumfavo gausiai užpildytoje namų arenoje – 80:72.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Aaronas White'as 13, Kevinas Pangosas 12 (11 rez. perd., 5 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 16, Chrisas Singletonas 15, K.C.Riversas 11, Nickas Calathes 10 (6 atk. kam.).