Čempionų lygos nugalėtojų barjeras „Neptūnui“ pasirodė per aukštas

Klaipėdos „Neptūnui“ vizitas saulėtoje Tenerifėje buvo, anaiptol, nemalonus. FIBA Čempionų lygos rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai 67:90 (22:18, 16:30, 18:19, 11:23) pralaimėjo praėjusio sezono šio turnyro nugalėtojai Tenerifės „Iberostar“ komandai.
FIBA.com nuotr.

Klaipėdiečiai rungtynėse laikėsi tik pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 22:18. „Neptūno“ situacija pakriko antrojo ketvirčio pabaigoje, kuomet Rosco Alleno vedama Tenerifės komanda spurtavo ir po dviejų ketvirčių jau turėjo dviženklę persvarą (48:38).

Trečiajame kėlinyje „Iberostar“ nemažino apsukų ir pranašumą padidino iki 63:41, tačiau klaipėdiečiai spurtuodami 15:4 skirtumą sumažino iki 56:67. Visos viltys dužo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kuomet jį taikliu tritaškiu pradėjo Allenas, galingą dėjimą atliko Mateušas Ponitka ir šeimininkai nutolo iki 74:56. Likęs mačo laikas buvo formalumas.

„Iberostar“ komanda laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 47:33. Įdomu, kad „Neptūnas“ po varžovų krepšiu atkovojo 17 kamuolių, o po savuoju 16.

Klaipėdos komandoje vietos niekaip neranda Jerry Johnsonas. Šį kartą amerikietis per 15 minučių prametė visus 7 metimus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko minus 3 naudingumo balus.

Po šio pralaimėjimo „Neptūnas“ smuktelėjo į trečiąją B grupės vietą. Kitą savaitę klaipėdiečiai keliaus į Prancūziją, kur jų laukia akistata su šios šalies čempione Šalono „Elan“. Pirmąjį tarpusavio dvikovą „Švyturio“ arenoje šeimininkai laimėjo 75:73.

„Iberostar“: Timas Abromaitis 18, Rosco Allenas 16, Mateušas Ponitka 13, Franas Vazquezas ir Nicolas Richotti (9 rez. perd.) po 8.

„Neptūnas“: Arnas Butkevičius 18, Mindaugas Girdžiūnas 11, Juanas Palaciosas 10 (11 atk. kam.), Edgaras Želionis ir Simas Galdikas po 9.