R. Meilutytė laimėjo 50 metrų krūtine finalą ir pagerino dar vieną Europos rekordą

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė Barselonoje vyksiančiose „Mare Nostrum“ plaukimo varžybose dar kartą pademonstravo savo jėgą 50 metrų krūtine rungtyje.
EPA-ELTA nuotr.

Londono olimpinė čempionė 50 metrų krūtine finale nuotolį įveikė per 29,96 sekundes ir nuo pasaulio rekordo atsiliko vos 0,16 sek.

Lietuvė pagerino nuo 2009 metų Europos čempionato galiojusį Europos rekordą, kuris priklausė rusei Julijai Jefimovai – 30,09 sek.

Pasaulio rekordas šiuo metu priklauso amerikietei Jessica Hardy – 29,80. Jis pasiektas 2009 metų JAV plaukimo pirmenybėse.

Šiose varžybose lietuvė ruošiasi liepos pabaigoje Barselonoj vyksiančiam pasaulio plaukimo čempionatui. Atrankos varžybose lietuvė buvo taip pat pirma – 31,22 sek.

Finale savo varžoves lietuvė įveikė užtikrintai – antra liko Danijos plaukikė Rikke Moeller Pedersen (31 sek.), trečia – rusė Valentina Artemejeva (31,58 sek.).

50 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje plaukikė liko vos trylikta ir į finalą nepateko. R.Meilutytė distanciją įveikė per 26,40 sekundės ir savo plaukime buvo ketvirta.

Pirmajame „Mare Nostrum“ etape Monake lietuvė laimėjo 100 metrų krūtine plaukimą ir pagerino Europos rekordą (1:05,21). 50 metrų plaukimo distancijoje lietuvė taip pat buvo pirmoji ir pagerino Lietuvos rekordą (30,19).

Liepos 19 – rugpjūčio 4 dienomis Barselonoje vyks pasaulio plaukimo čempionatas.