A. Milaknio tritaškių serija „Žalgirio“ Tel Avive neišgelbėjo

Pagrindinį savo ginklą – tritaškius – tik pabaigoje prisiminę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Tel Avive patyrė penktąjį pralaimėjimą Eurolygoje. Didžiąją rungtynių dalį varžovus vijęsi Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienio dvikovoje sugebėjo grąžinti intrigą, tačiau vis dėlto nusileido „Maccabi“ ekipai 81:74 (14:15, 15:24, 22:26, 23:16).

BNS nuotr
BNS nuotr

Rungtynių pradžioje iš pradžių „Maccabi“ diktavo savo sąlygas aikštėje (5:2), tačiau daugiausiai Brandono Davieso pastangomis „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir truktelėjo į priekį 14:11.

Neveno Spahijos auklėtiniai nesnaudė ir sėkmingiau sužaidę pirmojo kėlinio pabaigą pirmavo 15:14.

Žalgiriečiams trumpam pavyko susigrąžinti pranašumą, tačiau įpusėjus antrajam ketvirčiui ėmė klimpti varžovų gynyboje – Tel Avivo komanda įpusėjus rungtynėms susikrovė 10 taškų persvarą – 39:29.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ komanda ir toliau nerado savo žaidimo. Norriso Cole'o taiklūs sudėtingi tritaškiai ir aštrūs individualūs reidai, suplėšę svečių gynybą, išmušė Š. Jasikevičiaus auklėtinius iš vėžių.

Skirtumas pavojingai išaugo iki 16 taškų – 49:33. Iniciatyvos ėmęsi Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas mėgino tirpdyti skirtumą, tačiau varžovų snaiperiai netrukus atstatė status quo.

Vos vieną tritaškį iki trečiojo kėlinio pabaigos pataikę žalgiriečiai ištraukė slaptą ginklą. Po traumos dar ne visai atsigavęs A. Milaknis paleidžia 5 taiklius tritaškius iš eilės ir ketvirtame kėlinyje grąžina intrigą – 65:61.

Tiesa, pabaigą sėkmingiau žaidė aikštės šeimininkai, jie galiausiai ir triumfavo 81:74.

„Maccabi“: Norrisas Cole`as 26 (4/6 trit.), Pierre Jacksonas 12 (6 rez. perd.), Alexas Tyusas 10, Artiomas Parachovskis 9, DeShaunas Thomasas 9.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19 (5/9 trit.), Kevinas Pangosas 12 (6 rez. perd.), Paulius Jankūnas 11, Aaronas White'as 8, Brandonas Daviesas 8, Vasilje Micičius 6 (5 kld.).