Gimtasis miestas suteikė sparnus: klaipėdiečių vedama rinktinė sumindė Lenkiją

Savo namuose padeda ir sienos. Tai tikrai pasitvirtino antrosiose Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynėse pasaulio čempionato atrankos varžybose.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Klaipėdiečių vedama rinktinė „Švyturio“ arenoje 75:55 (13:17, 25:8, 18:14, 19:17) sumindė Lenkijos krepšininkus ir pirmąjį atrankos langą uždarė antra pergale per tris dienas.

Trys iš Klaipėdos kilę krepšininkai buvo rezultatyviausi rinktinėje. Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas kartu sudėjus surinko 41 tašką, o pridėjus dar vieną klaipėdietį Deividą Gailių bei iš Šventosios ir Palangos kilusius Evaldą Kairį ir Renaldą Seibutį, šis skaičius išauga iki 54 taškų.

Pirmąjį kėlinį pralaimėję 13:17, lietuviai iniciatyvą ir mačo kontrolę į rankas perėmė antrajame, kurį pradėjo spurtu 16:0. Antrojo penketo vedama rinktinė į priekį išsiveržė po Bendžiaus tritaškio, po to dvitaškį su pražanga pridėjo Butkevičius, o spurtą vainikavo kamuolį perėmęs ir ataką dėjimu pabaigęs Bendžius – 29:17.

Įsibėgėję lietuviai nesiruošė sustoti ir tada, kai lenkai pagaliau pasižymėjo. Mūsiškiai tada pridėjo dar 7 taškus ir skirtumas tarp komandų tapo triuškinamas – 36:19.

Lietuvos rinktinės puolimas trumpam buvo įstrigęs trečiojo kėlinio pradžioje, bet jį vėl atgaivino nuo suolo pakilęs Bendžius. Vos žengęs į aikštę, jis pelnė du taškus, o persvara vėl ėmė augti lietuvių naudai, kol po trijų kėlinių pasiekė 17 taškų ribą – 56:39.

Lietuviai tapo C grupės lyderiais – penktadienį jie įtikinamai įveikė ir Kosovo krepšininkus.

Lietuvos rinktinė: Eimantas Bendžius 18, Arnas Butkevičius 12, Mindaugas Girdžiūnas 11, Gediminas Orelikas 9.

Lenkijos rinktinė: Lukaszas Koszarekas 12, Michalas Sokolowski 11, Jakubas Wojciechowski 10.