Įspūdingai sugrįžusi „Celtics“ iškovojo 14-ąją pergalę paeiliui

Geriausią gynybą lygoje demonstruojanti Bostono „Celtics“ (14-2) surakino ir čempionus, tačiau tam prireikė laiko. Brado Stevenso auklėtiniai panaikino 17 taškų deficitą ir 92:88 (18:28, 24:19, 26:21, 24:20) patiesė Oklando „Golden State Warriors“ (11-4) krepšininkus.

Geriausią gynybą lygoje demonstruojanti Bostono „Celtics“ (14-2) surakino ir čempionus, tačiau tam prireikė laiko. Brado Stevenso auklėtiniai panaikino 17 taškų deficitą ir savų žiūrovų akivaizdoje 92:88 (18:28, 24:19, 26:21, 24:20) patiesė Oklando „Golden State Warriors“ (11-4) krepšininkus.

Tai buvo 14-oji „Celtics“ pergalė paeiliui.

„Celtics“ šioje dvikovoje dukart sugebėjo panaikinti 17 taškų deficitą. Pirmą kartą tai padarė antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet spurtavę 12:0 prieš ilgąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 5 taškų (42:47).

„Warriors“ trečiojo ketvirčio pradžioje vėl pabėgo. Steve`o Kerro auklėtiniai atliko sėkmingą atkarpą 17:7 bei vėl įgijo 17 taškų persvarą (64:49).

Visgi į tai karščiausia lygos ekipa sureagavo teigiamai. „Celtics“ spurtavo 19:2 bei išlygino rezultatą 69:69.

Rungtynes Kyrie Irvingas pradėjo su apsaugine kauke dėl lūžusio veido kaulo, tačiau savojo žaidimo neradęs gynėjas šią kaukę į šoną numetė jau antrajame kėlinyje.

Irvingas svarbiausiu žaidėju ant parketo tapo lemiamame ketvirtyje. Gynėjas per jį pelnė 11 iš 16 savo taškų, o jo taiklūs baudų metimai, likus 14 sekundžių iki mačo pabaigos, išvedė šeimininkus į priekį 90:88.

Kevinas Durantas prametė dar vieną metimą, o Jaysono Tatumo baudos įtvirtino pergalę.

Prieš šį mačą Bostono vyrukai per mačą vidutiniškai į savo krepšį praleisdavo po 94,5 taško, tai yra geriausias rezultatas lygoje. Iki šios dvikovos S. Kerro kariauna per rungtynes vidutiniškai įmesdavo net po 119,5 taško.

Į rikiuotę po vieno praleisto mačo sugrįžęs Stephenas Curry priminė savo paties šešėlį. Dukart lygos MVP titulą laimėjęs gynėjas per 31 minutę iš žaidimo pataikė 3 metimus iš 14 ir pelnė 9 taškus.

„Tai viena iš tų naktų. Mes turėjome kontrolę savo rankose nepaisant prasto pataikymo. Mes nebuvome savimi gindamiesi“, – po mačo komentavo S. Curry.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 22, Alas Horfordas 18 (11 atk. kam.), Kyrie Irvingas 16, Jaysonas Tatumas ir Marcusas Morrisas po 12.

„Warriors“: Kevinas Durantas 24, Klay Thompsonas 13, Draymondas Greenas 11, Stephenas Curry 9.