E. Ulanovo stebuklingas metimas ištempė „Žalgirį“ į fantastišką pergalę

20 taškų pranašumą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (4-3) Malagoje triumfavo pratęsime po stebuklingo Edgaro Ulanovo metimo aidint sirenai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Žalgiris“ lemiamai atakai turėjo tik 1,9 sekundės, tačiau jų pakako, kad Ulanovas pataikytų iš vidutinio nuotolio ir išplėštų pergalę 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) prieš vietos „Unicaja“ (3-4) krepšininkus.

Rungtynėse „Žalgiris“ į priekį šovė trečiajame kėlinyje. Jį kauniečiai pradėjo spurtu 15:4 ir susikrovė 20 taškų pranašumą (56:36). Per šią atkarpą du tritaškius įmetė Kevinas Pangosas, po vieną pridėjo Artūras Milaknis ir Paulius Valinskas.

Malagos klubas ginklų nesudėjo. Jis spurtavo 10:0 ir perpus sumažino savo deficitą, o paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę atsiliko 4 taškais. Tuomet Jeffas Brooksas „Unicaja“ priartino iki 2 taškų, o Ray McCallumas išlygino rezultatą. Pangoso šūvis skriejo pro šalį ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pratęsime prasidėjus paskutinei minutei „Žalgiris“ turėjo 2 taškų persvarą (83:81), tačiau likus 1,9 sek. Ray McCallumas vėl išlygino rezultatą. Jasikevičius paprašė pertraukėlės, o būdamas vidutiniame nuotolyje kamuolį gavęs Ulanovas pasiuntė pergalingą šūvį.

„Žalgiris“ Eurolygoje iškovojo trečiąją pergalę išvykoje, o pralaimėta buvo tik Maskvoje prieš CSKA ir „Chimki“.

Šią savaitę „Žalgiriui“ Eurolyga dar nesibaigė – ketvirtadienį kauniečiai namuose priims Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus.

„Unicaja“: Ray McCallumas 19 (7/19 dvit.), Jeffas Brooksas 16 (9/10 baudos, 11 atk. kam., 29 naud. bal.), Carlosas Suarezas 9 (3/3 dvit., 3/3 baudos), Draganas Milosavljevičius ir Jamesas Augustine’as po 8.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (3/5 dvit., 5/7 trit., 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 13, Aaronas White’as (6 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (5/6 dvit.) po 10, Brandonas Daviesas 7.