Lietuvos krepšininkės po atkaklios kovos pralaimėjo vengrėms

2019 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžybų pirmosiose C grupės rungtynėse Kėdainiuose Lietuvos rinktinė 70:73 (16:19, 22:18, 19:15, 13:21) nusileido Vengrijos krepšininkėms.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Susitikimo pradžioje vengrės išsiveržė į priekį 10:3, bet lietuvės netrukus pasivijo varžoves ir po 10 žaidimo minučių atsiliko 16:19, o prieš ilgąją pertrauką buvo priekyje vienu tašku 38:37. Trečiąjį ketvirtį mūsiškės pradėjo spurtu 8:0 ir atitrūko 46:37, o po 30 min. turėjo penkių taškų pranašumą 57:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Vengrijos krepšininkės išlygino rezultatą 59:59, o netrukus ir persvėrė jį savo naudai 61:59. Per likusį laiką kova vyko taškas į tašką. Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, viešnios atitrūko keturiais taškais (71:67), bet tritaškį pataikiusi Gintarė Petronytė sumažino atsilikimą iki minimumo (70:71). Likus 14 sek., vengrės pataikė abi baudas (73:70) ir išsaugojo pergalingą rezultatą.

Lietuvos rinktinei G. Petronytė (9 atk. kam.) pelnė 19 taškų, Kamilė Nacickaitė, Santa Okockytė (10 rez. perd.) ir Eglė Šulčiūtė – po 12, Monika Grigalauskytė – 7, Giedrė Labuckienė – 5, Mantė Kvederavičiūtė – 2, Dovilė Saurazaitė – 1.

Vengrijos komandoje 21 tašką surinko Cyesha Goree, 14 – Tijana Krivačevič.

Mūsų šalies krepšininkės laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 41-36, tačiau baudų metimus metė tik 63,64 proc. taiklumu (14/22).

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkės žais lapkričio 15 dieną išvykoje su Rusijos rinktine.

Europos čempionato atrankos varžybose dalyvauja 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. Į Senojo žemyno pirmenybes pateks grupių nugalėtojos ir šešios geriausios iš antrąsias vietas užimsiančių rinktinių. Vietas Europos čempionate turi jo šeimininkės Latvija ir Serbija.