Sensacija Kėdainiuose: „Nevėžis“ nukovė „Lietuvos rytą“

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) iškovojo visas galimybes rungtynių pabaigoje išnaudojęs Kėdainių „Nevėžis“ (2-4).
KK Nevėžis nuotr.

Galingai 12:0 spurtavę Ramūno Cvirkos auklėtiniai savo aikštėje 76:73 (24:24, 16:23, 18:15, 18:11) parklupdė Vilniaus „Lietuvos ryto“ (6-3) krepšininkus ir įsirašė antrąją pergalę šį sezoną.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Mindaugo Lukauskio ir Marco Carterio keturių taškų iš eilės „Lietuvos rytas“ pirmavo 70:62, bet tuomet per keturias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško.

„Nevėžio“ lyderiui Valerijui Lichodejui ir Malcolmui Grantui surinkus penkis taškus, kėdainiečiai priartėjo per vieną metimą – 67:70, o paskui nesportine pražanga buvo nubaustas Robertas Carteris. Jamesas Woodardas realizavo abi baudas, Grantas smeigė tritaškį ir išvedė Cvirkos kariauna į priekį – 72:70.

Kitoje Jimmy Baronas prametė tritaškį, Lichodejus atkovojo kamuolį puolime bei išprovokavo Lukauskio pražangą, kurią vėliau pavertė dviem taškais – 74:70.

Loukas Mavrokefalidis tuomet atsakė tritaškiu, antrosios tokios pat progos sulaukęs graikas iš toli prametė, o prie baudų metimų linijos stojęs Grantas įtvirtino istorinę „Nevėžio“ pergalę Kėdainių arenoje – 76:73.

Paskutinį kartą kėdainiečiai „Lietuvos rytą“ buvo įveikę 2011-2012 metų sezone, kuomet sostinėje triumfavo 86:84.

Antrojo kėlinio viduryje nesportine pražanga nubaustas buvo „Nevėžio“ legionierius Jamesas Woodardas, o trečiajame po techninę pražangą užsidirbo Rokas Giedraitis ir Artūras Jomantas.

„Nevėžis“: Valerijus Lichodejus 20 (6/12 metimai), Malcolmas Grantas 15 (4 kld.), Jamesas Woodardas 11, Rihards Kuksikas 10.

„Lietuvos rytas“: Robertas Carteris 14, Rokas Giedraitis 11, Loukas Mavrokefalidis 10 (4/17 metimai), Artūras Jomantas 10.